سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۱۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۴- ۵۲: ۱۵
کنعانی‌مقدم :
کارشناس امور بین‌الملل با بیان اینکه که نظام لیبرال دموکراسی آمریکا و غرب فرو ریخته است، گفت:‌ هم‌اکنون افکار عمومی جهان شاهد این است که شعارهای دفاع از حقوق بشر و لیبرال دموکراسی شبحی بیش نیست.

به گزارش خبرگزاری بسیج،حسین کعانی‌مقدم کارشناس امور بین‌الملل ، با اشاره به تجاوز رژیم آل سعود به یمن و رفتارهای دوگانه آمریکا در دادن شعارهای دموکراسی‌‌خواهانه و عملکردهای دوگانه اظهار داشت: دوگانگی مشخصه آمریکایی‌هاست. آنها دچار یک دبل استاندارد«Double Standard» هستند و همواره شاهد رفتارهای متناقض و دوگانه از آنها بوده‌ایم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در سوریه زمانی که بشار اسد با رای مردم به عنوان رئیس‌جمهور قانونی این کشور انتخاب شد، آمریکا و متحدانش از تروریست‌ها، جبهة‌النصرة و داعش حمایت کرد. در بحرین نیز انقلاب مردم توسط سعودی‌ها که دست‌نشانده آمریکا هستند سرکوب شد و در یمن هم یک دولت دست‌نشانده توسط مردم سرنگون شد اما آمریکا و هم‌پیمانانش از رئیس‌جمهور فراری این کشور منصور الهادی حمایت می‌کنند.

***آمریکا از حقوق بشر برای اهداف خود استفاده می‌کند

این کارشناس امور بین‌الملل با بیان اینکه دوگانگی شیوه رژیم‌های استکباری و امپریالیسی مانند آمریکاست، تصریح کرد: آنها تنها به دنبال منافع خودشان هستند و از حقوق بشر برای اهداف خود سوءاستفاده می‌کنند.

کنعانی‌مقدم با طرح این موضوع که نظام لیبرال دموکراسی آمریکا و غرب فرو ریخته است، بیان داشت:‌ هم‌اکنون افکار عمومی جهان شاهد این است که شعارهای دفاع از حقوق بشر و لیبرال دموکراسی شبحی بیش نیست و این مسائل تنها برای آنها ابزار سلطه است.

دبیرکل حزب سبز تاکید کرد: افکار عمومی جهان در مرحله قضاوت، نظام لیبرال‌ دموکراسی را سقوط کرده می‌داند. هر چند سلطه‌گران به وسیله منافع مالی  و قدرت نظامی هنوز بر سر کار قرار دارند اما این وضعیت ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه مردم و انقلابیون یمن،‌خاطرنشان کرد: قدرت‌های غربی در شورای امنیت نفوذ دارند و نشان دادند که قطعنامه‌ها برای آنها وسیله‌ای در جهت سرکوب انقلابی‌های مردمی بوده و بیش از این هم نمی‌توان انتظار داشت؛ قطعنامه کنونی سازمان ملل هم به خاطر دلارهای نفتی رژیم سعودی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar