سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۵۱۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴- ۳۹: ۱۱
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد خلاف مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
به گزلرش خبرگزاری بسیج ، هادی حفیظی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهر قدس و عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران درباره بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد در زمینه فعالیت بسیج دانشجویی گفت: مجموعه‌های دانشگاهی کشور به‌واسطه اهمیت و موقعیت ویژه‌ای که دارند، همواره مورد هجمه‌های مختلف دشمنان نظام اسلامی قرار گرفته‌اند، در این میان همراهی و غرض‌ورزی‌های داخلی نیز که از روی غفلت و گاهی با رویکردی خائنانه در جهت اهداف دشمنان صورت می‌گیرد، بر حرکت علمی کشور لطمه‌های بسیاری وارد کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد بنا بود به‌عنوان یکی از محصولات علمی و دانشگاهی انقلاب اسلامی در زمینه‌های علمی و پژوهشی و صیانت از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و ارتقای فرهنگی جامعه گام بردارد که  با ورود جریانات افراطی و تفکرات غیرانقلابی، این مجموعه دانشگاهی تبدیل به مکانی برای بهره‌برداری خاص سیاسی فارغ از تمامی اهداف علمی و آموزشی شده است.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران افزود: از جمله اقدامات نابخردانه دانشگاه آزاد ایجاد محدودیت‌های بسیار زیاد، بی‌سابقه و غیرقانونی برای تشکل‌های دانشجویی از جمله بسیج دانشجویی است که در بخشنامه‌ای به واحدهای دیگر ابلاغ شده است.

وی افزود: در ماده 7 این آئین‌نامه اشاره شده که بسیج دانشجویی و استادان فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خویش را با ریاست واحد دانشگاهی هماهنگ خواهند کرد و در این خصوص اعلام نظر و موافقت رؤسای واحدهای دانشگاهی درباره فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی و استادان منوط به مصوبه هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی و استادان واحد دانشگاهی مربوطه است، درحالی که بر اساس ماده 9 و ماده 10 آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل، تقویت و توسعه بسیج دانشجویی مصوبه جلسات 468، 470، 471 و 472 شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیج دانشجویی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و علمی خود تنها با هماهنگی شخص رئیس‌ دانشگاه می‌تواند اقدام کند و در اینجا هیئت نظارت دانشگاه مرجع تصمیم گیری نیست.

وی در همین زمینه افزود: بر اساس ماده 9 آئین‌نامه اجرایی قانون تشکیل بسیج دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مواردی که فعالیت‌های بسیج دانشجویی با حمایت مالی دانشگاه انجام می‌پذیرد، اخذ مجوز از شورای فرهنگی دانشگاه ضروری است و براساس ماده 10 آیین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیج دانشجویی ضمن پرهیز از ورود به جناح‌بندی‌های حزبی و سیاسی، با حفظ شأن و منزلت بسیج در خصوص راهپیمایی و تجمعات دانشجویی از هیئت نظارت دانشگاه مجوز خواهد گرفت.

این فعال دانشجویی افزود: در بخشی از بخشنامه دانشگاه آزاد آمده است که کلیه فعالیت‌های سیاسی بسیج دانشجویی و استادان نظیر برگزاری سخنرانی، تشکیل میزگرد، تریبون آزاد، کرسی‌های نقد و مناظره و نظریه‌پردازی، نصب تابلوی اعلانات، تجمع و راهپیمایی بایستی حسب مورد به تصویب هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشجویی و استادان برسد.

عضو شورای تبیین مواضع استان تهران افزود: با این بند تمامی فعالیت‌های بسیج دانشجویی حتی نصب مطالب سیاسی روی بُردهای بسیج در دانشگاه منوط بر تصویب هیئت نظارت می‌شود در حالی که در هیچ‌یک از مواد قانونی چنین محدودیتی برای بسیج دانشجویی وجود ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar