سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۵۲۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴- ۴۸: ۱۱
دکتر محمد رضا جهانسوز با تاکید بر اینکه حرکت و پویایی در بخش کشاورزی امکانات مدار نیست بلکه انسان مدار است گفت: برای رسیدن به خودکفایی و امنیت غذایی باید به انسان ها توجه شود.

دکتر محمد رضا جهانسوز در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ضمن تاکید بر اینکه حرکت و پویایی در بخش کشاورزی وابسته به امکانات نیست بلکه انسان مدار است گفت: برای رسیدن به خودکفایی و امنیت غذایی باید به انسان ها توجه شود. منظور از انسان های مهم، همان کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی است و در واقع کشاورزان پرچمدار امنیت غذایی کشور هستند.

وی همچنین افرادی که نقش کمک کننده و حمایتی، نظارتی، خدماتی و مشاوره ای دارند را مهندسین کشاورزی و کشاورزان خبره نامید و به نقش مهم آنها در یاری رساندن به کشاورزان برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص تامین امنیت غذایی و دستیابی به خودکفایی اشاره کرد

در پایان رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای شرایط خاص برای اقتصاد کشور نیست بلکه ترسیم خطوط و راهبردهای اقتصادی برای آینده است. همچنین محور اساسی اقتصاد مقاومتی خوداتکایی و پیشرفت در حوزه کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از رفع مشکلات ناشی از تحریم ها و همچنین توسعه اقتصادی کشور برای آینده، برعهده مهندسان بوی‍ژه مهندسان کشاورزی است، گفت: آموزش بهره برداران و بالا بردن سطح توانمندی عمومی در بخش کشاورزی ازجمله اقدامات سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی است که هم اکنون با عنوان طرح بسیج همگام با کشاورز در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: