سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۵۳۲۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۴- ۰۹: ۱۳
مدیرعامل شرکت آبفار مازندران گفت: وضعیت آب شرب در استان مازندران مطلوب است و بهره مندی این استان در آب شرب حدود 70 درصد است که نسبت به شاخص کشوری که تقریبا 78 درصد می‌باشد پایین تر است و امیدواریم با اتمام 246 پروژه نیمه تمام در مازندران به شاخص کشوری برسیم.

 
 

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، مجید عبدالهی در آئین افتتاح اداره آبفای روستایی شهرستان گلوگاه، اظهار داشت: از مجموع تقریباً ۳ هزار روستا در مازندران، یک‌هزار و ۵۶۰ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند، که البته این روستاها  ۸۵ درصد جمیت روستایی مازندران هستند.

وی افزود: جمعیت روستایی مازندران حدود ۴۵ درصد مصرف کنندگان آب شرب استان را تشکیل می‌دهند که در مواقع پیک مصرف، سهم مصرف جمعیت روستاها به ۵۰ درصد هم می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران تصریح کرد: وضعیت آب شرب در استان مازندران مطلوب است و بهره مندی این استان در آب شرب حدود ۷۰ درصد است که نسبت به شاخص کشوری که تقریبا ۷۸ درصد می‌باشد پایین تر است و امیدواریم با اتمام ۲۴۶ پروژه نیمه تمام در مازندران به شاخص کشوری برسیم.

عبدالهی گفت: خوشبختانه در سال ۹۴ با کمک نمایندگان مجلس و دستور مقام مظم رهبری ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به آب روستایی کمک می‌شود که با تزریق این مبلغ امیدواریم پروژه های نیمه تمام تکمیل شده و در صد بهره مندی روستائیان از آب شرب را به شاخص کشوری برسانیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar