سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۳۴۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۴- ۵۸: ۱۴
محسنی بند پی مطرح کرد:
رئیس سازمان بهزیستی کشور از احداث 11 هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول با همت خیرین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، محسنی بند پی در مراسم گلریزان و ضیافت الهی وافطاری که شب گذشته با  حضور وزیر بهداشت درمان و آموش پزشکی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از خیرین در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد با اشاره به تفاهم نامه مشترک برای مسکن معلولان اظهار کرد: سال گذشته تفاهم نامه‌ای با بنیاد مسکن و خیرین به امضا رسید که با کمک 15 میلیونی بنیاد مسکن، کمک 10 میلیونی بهزیستی و کمک 5 میلیونی خیرین شرایط تامین مسکن خانواده‌های دارای دو معلول فراهم شود.

وی تاکید کرد: نیازمند این هستیم که نهضت احداث مسکن سرعت بیشتری به خود بگیرد و شفافیت بیشتری داشته باشد تا اعتماد خیرین نیز بیشتر شود.

*راه اندازی سایت جذب مشارکتهای مردمی

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه از افتتاح و راه اندازی سایت رسمی جذب مشارکتهای مردمی بهزیستی کشور خبر داد و گفت: در شیرخوارگاه فرزندانی داریم که بی سرپرست نبوده بلکه بد سرپرست هستند و از نظر حقوقی قضایی نمی‌توان برای آنها شناسنامه گرفت. 
این کودکان دفترچه بیمه ندارند بنابراین در هنگام مراجعه به مراکز درمانی دولتی مانند کسی که دارای دفترچه نیست با آنها رفتار می‌شود.

وی افزود: وزیر بهداشت دستور دادند که هر کودک فاقد دفترچه که از شیرخوارگاه به بیمارستان مراجعه کرد بصورت رایگان درمان خواهد شد.

محسنی بندپی با  بیان اینکه در مسائل اجتماعی نیازمند یک نگاه و استراتژی جدید هستیم اظهار کرد: با توجه به واقعیت‌های اجتماعی، تغییر سبک زندگی، وجود فضاهای مجازی و... شاهد رشد روز به روز آسیب‌های اجتماعی هستیم و در این چنین شرایطی رسیدن به یک استراتژی جدید در حل مشکلات اجتماعی یکی از اولویت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تقویت رویکرد مشارکت محوری نگاه جدیدی در سازمان بهزیستی است گفت: منابع دولتی محدود و ظرفیت‌های موجود در جامعه زیاد است اما متاسفانه نتوانستیم از ظرفیت‌های موجود در جامعه استفاه کنیم. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar