سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۵۳۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۴- ۳۲: ۱۳
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش در بخش آموزش ابتدایی و فنی‌وحرفه‌ای به نیروی انسانی نیاز دارد، گفت:‌ استخدام ۵هزار نیرو در آموزش‌وپرورش باید از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، جبار کوچکی نژاد  با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید به بیش از 30 هزار نیرو نیاز دارد، اظهار داشت:‌ این نیروها به ویژه در بخش ابتدایی و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مورد نیاز هستند.

وی افزود: در مدت اخیر نامه‌ای از سوی رئیس جمهور در رابطه با جذب 5هزار نیروی انسانی به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است. در این نامه تاکید شده است:‌استخدام از محل این مجوز صرفاً برای مشاغل آموزشی در مناطقی که با مازاد نیرو مواجه نیستند امکان پذیر است و اختصاص به دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه به غیر از دانشگاه فرهنگیان دارد و مابقی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:‌ مطابق قانون مصوب مجلس، آموزش و پرورش هر زمان که به نیروی انسانی نیاز دارد، اگر از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی بتواند نیروها را تامین کند، موظف است تا اقدام به جذب این افراد کند اما در نامه ریاست جمهوری به این موضوع اشاره نشده است.

کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: پرونده وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم اجرای قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به قوه قضائیه ارسال شده است.

 مسئولان آموزش و پرورش درخصوص آزمون استخدامی 5هزار نیرو عنوان کرده‌اند که فرزندان فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در این آزمون استخدامی در اولویت قرار دارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar