سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۵۳۶۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۴- ۲۴: ۱۴
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش‌وپرورش:
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش‌وپرورش با اشاره به پذیرش ۲۷هزار دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس شاهد گفت:‌ثبت‌نام دانش آموز در پایه هفتم مدارس شاهد تا ۱۵ تیر ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمد حسین کفراشی در با اشاره به پایان کار ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی در مدارس شاهد اظهار داشت: بیش از 55 هزار نفر برای ورود به پایه اول ابتدایی مدارس شاهد متقاضی بودند که 27 هزار نفر ظرفیت پذیرش داشتیم.

وی افزود:‌ مدارس از طریق پیامک به دانش‌آموزانی که باید برای ثبت نام مراجعه می‌کردند، اطلاع دادند و خانواده‌ها به مدت 10 روز فرصت مراجعه به مدارس و ارائه مدارک را داشتند که پس از ارائه مدارک لازم،‌ثبت‌نام قطعی صورت گرفت.

مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از 27 هزار نفر ظرفیت پذیرش، ایثارگران وضعیت خوبی را داشتند. سیستم سجا به سیستم بنیاد شهید متصل بود و 13 هزار نفر از متقاضیان از میان خانواده‌های شهدا،‌جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس بودند و بیش از 20 هزار نفرنیز از افراد وابسته به خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند.

کفراشی گفت:‌ بیش از 30 هزار نفر با اولویت ایثارگری برای پایه اول ابتدایی مدارس شاهد ثبت‌نام کردند که از این تعداد 5 دانش‌آموز جانباز شناسایی شدند و جانباز بودن 3 دانش‌آموز برای ما محرز و مشخص شد که در چابهار و مهاباد جانباز شده‌‌اند و دارای 5، 10 و 25 درصد درجه جانبازی هستند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم در مدارس شاهد از ابتدای تیر آغاز شده است، افزود: تاکنون 77 هزار دانش آموز برای پایه هفتم ثبت‌نام کرده‌اند، ثبت نام پایه هفتم تا 15 تیر ادامه دارد و تا پایان تیر نیز نتایج را اعلام می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar