سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۵۳۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۴- ۰۵: ۱۵
محمدمهدی سیار می‌گوید:‌ پس از افطار‌ و قبل از شروع جلسه رسمی فرصتی پیش آمد و چند دقیقه‌ای با آقا صحبت کردم. در این چند دقیقه درباره شعری که چند وقت پیش درباره یمن سروده بودم و آقای مطیعی خوانده‌اند، صحبتی شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدمهدی سیار شاعر جوانی است که در سال‌های اخیر در عرصه شعر خوش درخشیده است. هم از این رو که برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در حوزه شعر شده و هم از این رو که شعرهای بسیاری را در واکنش به حوادث سیاسی و اجتماعی در سال‌های اخیر داشته است،. سیار نماد یک شاعر لحظه‌آمد و آگاه نسبت به حوادث جهان اسلام و جبهه مقاومت اسلامی نام گرفته است. شعرهای او عموماً توسط میثم مطیعی و حامد زمانی نیز اجرا شده است.

محمد مهدی سیار در دیدار‌های سالیان اخیر شعرا با رهبر معظم انقلاب نیز حضور داشته است. او در دیدار نیمه رمضان جاری نیز حضور داشت.

سیار درباره این دیدار می‌گوید:‌ پس از افطار‌ و قبل از شروع جلسه رسمی فرصتی پیش آمد و چند دقیقه‌ای با آقا صحبت کردم. صحبتها و محبت ایشان مثل همیشه بسیار شیرین و دلگرم کننده بود و حلاوتش یک عمر با آدم می‌ماند. به قول شاعر: «من به گوش خود از دهانش دوش/سخنانی شنیده‌ام که مپرس...»

سیار افزود: در این چند دقیقه درباره شعری که چند وقت پیش درباره یمن سروده بودم و آقای مطیعی خوانده‌اند، صحبتی شد و ایشان فرمودند: هم شعر خوب بود، هم محتوا خوب بود و هم اجرا و آهنگ آن خیلی خوب بود. هم‌چنین پرسیدند که شعر عربی را خود یمنی‌ها سروده‌اند؟ که بنده عرض کردم خیر، شاعر شعر عربی احمد حسن الحجیری شاعر بحرینی است. رهبر انقلاب در سخنرانی آخر جلسه هم ذکری از این شعر کردند و ابراز لطف کردند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar