سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۴۴۷۳۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۴- ۳۱: ۱۶
دومین دوره «خط امام»(ره) استان فارس؛
استاد اخلاق حوزه و دانشگاه گفت: اگر برای خدا کار کنید، اگر کار شد برای خدا، خدا پای کارهای ما می‌ایستد و یقینا خدا برای شما کار می‌کند و برکت می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، آیت الله توکل، استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در افتتاحیه دومین دوره «خط امام»(ره) استان فارس در جمع ۴۰۰ دانش پژوه بسیجی دانشگاه های این استان با اشاره به رموز و انس با قرآن، گفت: اگر ما با خداوند و دنبال ایمان باشیم، خداوند به ما عزت می دهد و عزیز کردن ما با خدا؛

وی با بیان اینکه دنیا پر از بلا و مشکلات است و ما در بلا و مشکلات گرفتار شده ایم، بیان داشت: در آیه دوم و سوم سوره طلاق خداوند راه نجات از بلا و طلاق را، در تقوا می بیند؛ اگر ما تقوای خود را درست کنیم خداوند خود گره زندگی ما را باز می کند و باید برای حل مشکلات دنبال تقوا باشیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که ما باید چه کاری انجام دهیم که بتوانیم تصمیم درست بگیریم و حرفی را که نباید بزنیم، بزنیم، ادامه داد: آیه سوم آیت الکرسی، این را می گوید که اگر ما ایمان خود را قوی کنیم، خداوند تدبیر کارها را به دل و ذهن ما الهام می دهد؛ در دانشگاهی که عده ای رو به روی ما هستند ما باید کاری کنیم که دل آن ها و قلب آن ها دست بگیرم و این نیست غیر از این که کار را برای رضای خدا و برای خدا انجام دهیم.

آیت الله توکل بیان داشت: خداوند در آیه ۲۹ سوره انفال می فرمایند که اگر دنبال تقوا باشیم، خداوند نورانیت خود را به دل ما می اندازد که حق را از باطل تشخیص دهیم و از این طریق می توانیم مورد غفلت و دروغ دیگران قرار نگیریم.

وی در ادامه با قرائت آیاتی دیگر از قرآن کریم، گفت: اگر برای خدا کار کنید، اگر کار شد برای خدا، خدا پای کار های ما می ایستد و یقینا خدا برای شما کار می کند و برکت می دهد؛ هر کس در این دنیا و آن دنیا عزیز شد، حاصل کاشته های خود هست و اگر ذلیل شد خود باعث ذلالت شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar