سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۵۱۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴- ۳۱: ۱۵
طبق اعلام کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح
طبق اعلام کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح پیکر طیبه و نورانی ۱۱ شهید دوران دفاع مقدس استان کرمان شناسایی شد. این شهدا از طریق کارت هویت و پلاک شناسایی شدند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، کمیته جستجوی مفقودین تا کنون مشخصات 11 تن از شهدای شناسایی شده استان اصفهان، 7 شهید استان مازندران، یک شهید قزوینی و یک شهید استان البرز از غواصان و خط‌شکنان کربلای4 و دیگر شهدای دفاع مقدس منتشر کرده است. طبق اعلام روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر طیبه و نورانی 11 شهید دوران دفاع مقدس استان کرمان شناسایی شد. این شهدا از طریق کارت هویت و پلاک شناسایی شدند.

مشخصات این شهدا به‌شرح زیر است:

«شهید محمد شیخ شعاعی»، فرزند علی، متولد 1334، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید غلامعلی جعفری»، فرزند حسین، متولد 1341، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حسن رجبعلی‌پور»، فرزند رضا، متولد 1345، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید محمدرضا طالبی‌زاده»، فرزند قنبر، متولد 1345، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید مهدی عبدالله‌زاده»، فرزند ماشاءالله، متولد 1343، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید اکبر منتظری توکلی»، فرزند محمد، متولد 1346، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حمیدرضا سلطانی»، فرزند حسین، متولد 1347، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید اصغر تاراج»، فرزند خدامراد، متولد 1344، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید غلامرضا آخوندی»، فرزند موسی، متولد 1334، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید عزیزالله راوند»، فرزند محمد، متولد 1354، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای4 و در منطقه عملیاتی خرمشهر به شهادت رسید.

«شهید علیرضا رحمانی»، فرزند رضا، متولد 1344، اعزامی از استان کرمان که در عملیات والفجر1 و در منطقه عملیاتی فکه به شهادت رسید.

28 اردیبهشت ماه پیکر مطهر 270 شهید دفاع مقدس، از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند. این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند. طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر 175 شهید از این 270 شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای4 بودند که با دستان بسته در یک گور دسته‌جمعی منطقه ابوفلوس کشف شدند. پیکر مطهر این شهدا در 26 خرداد ماه با استقبال بی‌نظیر مردم در تهران تشییع شد. این مراسم تشییع بیش از 5 ساعت به طول انجامید. از یک ماه پیش تا کنون مراحل شناسایی هویت آنان در حال انجام است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar