سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۶۶۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۴- ۵۷: ۱۳
معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت:
معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت از توزیع داروی هپاتیت C ایرانی از هفته آینده در بازار دارویی کشور خبر داد و گفت: هر قرص هپاتیت C ایرانی ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود درحالیکه قبل از این با قیمت ۱۰۰ دلار برای هر قرص به ایران واردات آن صورت می‌پذیرفت.

به گزارش بسیج، رضا ملک زاده در نشست خبری خود با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های این معاونت بحث فن آوری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بخش سلامت است، اظهار کرد: این شرکت‌ها عمدتاً در صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی و فناوری‌‌های جدید به خصوص نانو فن آوری‌هایی که در بخش سلامت کاربرد دارند، فعالیت می‌کنند.

وی  از برگزاری نخستین گردهمایی مدیران شرکت‌های دانش بنیان سلامت در روز یکشنبه 22 شهریور ماه در سالن اجلاس سران خبر داد و گفت: این گرهمایی با هدف تسریع در طراحی و پیاده سازی راهکارهای حمایت از شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت برگزار می شود.

ملک زاده با بیان اینکه تا شهریور سال 94 حدود 1700 شرکت، توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واجد شرایط دانش بنیان در سه دسته "دانش بنیان صنعتی" ، "دانش بنیان تولیدی" و "دانش بنیان نو پا "شناخته شدند، گفت: از این میان 443 شرکت، شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت هستند.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت افزود: در صورت حمایت از این شرکت‌ها می‌توانیم در زمینه تولید داروهای جدید برای انواع بیماری‌ها به ویژه سرطان‌ها با قیمت پایین در کشور اقدام و در اختیار بیماران قرار دهیم.

ملک زاده از ورود داروی هپاتیت C تولید داخل در هفته آینده به بازار دارویی کشور خبر داد و گفت: سوفوسبویر داروی بیماری هپاتیت C تولید شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور هفته آینده با قیمت هر قرص 30 هزار تومان وارد بازار می‌شود.

معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت در ادامه گفت: این دارو که سوفسبویر (sofosbuvir) نام دارد برای درمان هپاتیت C مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا پیش از این با قیمت 100 دلار برای هر قرص از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شد.

ملک زاده اظهار کرد: داروهای تولید داخل از نظر کیفیت با انواع خارجی کاملا مطابقت دارد و هیچ تفاوتی در زمینه اثرگذاری در درمان بیماری‌ها با نوع خارجی خود ندارد.

وی همچنین از تولید دو دارو ترکیبی دیگر برای درمان هپاتیت C در داخل کشور خبرداد و افزود: تولید این داروها در مرحله آزمایشگاهی است و به زودی وارد بازار می‌شود.

ملک زاده، افزود: در حال حاضر با داروهایی که داریم می‌توانیم هپاتیت C را درمان کنیم و می‌توان گفت در آینده امکان ریشه کنی هپاتیت c در کشور وجود دارد.

معاون تحقیقات و فن‌آوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دوره درمان هپاتیت C سه ماه است، خاطرنشان کرد: بیماران باید برای درمان کامل روزانه یک قرص را مصرف کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar