سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۶۷۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۴- ۵۳: ۲۱
رئیس شورای فکر و اندیشه بسیج عشایری گرمسار خبر داد؛
رئیس شورای فکر و اندیشه بسیج عشایری گرمسار گفت: تعدادی از بسیجیان عشایر جهت دریافت وام اقتصاد مقاومتی به بسیج سازندگی شهرستان گرمسار معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در گرمسار، فریدون نیک سرشت در دومین مجمع عمومی گرمسار که با محوریت بررسی گزارش عملکرد شوراهای اقشار و کارگروه های تخصصی برگزار شد، اظهار داشت: از بدو تشکیل بسیج عشایر اقدام به برگزاری انتخابات شورای فکر و اندیشه نموده و در این راستا در جهت عضو گیری شورا از تعدادی عشایر صاحب فکر و اندیشه و همچنین پیشکسوتان عشایر و جمعی از مسئولین ادارات مرتبط با امور عشایری از جمله اداره عشایری، اداره منابع طبیعی، اداره محیط زیست، جهاد سازندگی و اداره دامپزشکی جهت پیشبرد اهداف و برنامه ها استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه بسیج عشایری از سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده است؛ بیان کرد: بسیج عشایری گرمسار قبلا در قالب کانون دارای یک پایگاه و به صورت غیر رسمی فعالیت می کرد که امروز دارای 9 پایگاه مصوب و 8 پایگاه بدون کد درحال فعالیت هستند.
نیک سرشت در ادامه به برخی از فعالیت های انجام شده به همت بسیج عشایری در شهرستان گرمسار اشاره کرد و گفت: آفت زدایی و سم پاشی دامداری ها و اماکن روستایی،ثبت نام و توزیع تعداد محدودی سلاح در بین عشایر و توزیع 7 مرحله مهمات به عشایر از جمله اقدامات این حوزه بوده است.
رئیس شورای فکر و اندیشه بسیج عشایر از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط بسیج عشایر گرمسار را برگزاری همایش سران ایلات و طوایف، تقدیر از پیشکسوتان عشایر ، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه عشایران، اعزام تیم پزشکی به مناطق ییلاقی بالا دست و ویزیت رایگان عشایر و سرکشی از خانواده های شهید عشایری عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه مرتع بهاره چرای دام در سیاه کوه گرمسار از دیر باز مأمنی برای عشایر بوده بیان داشت: متأسفانه به علت سهل انگاری عشایر از منافع این چرا گاه بی بهره هستند و در فصل بهار هزینه سنگینی باید بپردازند و ما پیگیری این مسئله را با کمک مسئولین در اولویت اقدامات خود در فصل پاییز قرار داده ایم.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar