سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۶۹۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴- ۵۲: ۱۰
روز پنجشنبه با عدم تغییر نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا ، چنین به سرمایه‌گذاران القا شد که هنوز وضع اقتصاد جهان خوش نیست، همین مسئله باعث شد تا ارزش سهام بازارهای بورس سراسر جهان فرو ریزد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از گاردین، ارزش سهام بازارهای بورس جهان با تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر عدم افزایش نرخ بهره در این کشور فرو ریخت. این تصمیم، به سرمایه‌گذاران القا کرد که هنوز اقتصاد جهانی وضعیت مناسبی ندارد.

پنج‌شنبه 17 سپتامبر فدرال رزرو آمریکا قرار بود بالاخره بعد از ماه‌ها که قول افزایش نرخ بهره را داده بود، این تصمیم را عملی کند، اما همچنان جانت‌ یلن رئیس بانک مرکزی این کشور این تغییر را به ماه‌های آینده موکول کرد.

بانک مرکزی این کشور که از سال 2006 تاکنون برای تقویت اقتصاد آمریکا نرخ بهره را تغییر نداده است، پیشتر اعلام کرده بود علائمی مبنی بر تقویت رشد اقتصادی در این کشور برای افزایش نرخ بهره وجود دارد.

به هر حال، روز گذشته تصمیم فدرال رزرو بر اینکه نرخ بهره در همان محدوده صفر تا 0.25 درصد باقی بماند باعث ریزش ارزش سهام بازارهای بورس جهان شد.

ارزش سهام بازارهای بورس حدود 2 درصد کاهش یافت. شاخص نیکی ژاپن کاهش 2 درصدی را تجربه کرد. شاخص داکس آلمان 3 درصد کاهش یافت. شاخص CAC فرانسه 2.5 درصد افت کرد و FTSE به میزان 1.3 درصد افت داشت.

در این میان، برخی تحلیلگران معتقدند هنوز برای افزایش نرخ بهره آمریکا زود است. اقتصاد این کشور چندان تقویت نشده است که به این زودی نرخ بهره تغییر یابد.

پائول آشورس تحلیلگر آمریکا و مشاور اقتصاد سرمایه‌ای معتقد است: فدرال رزرو باید افزایش نرخ بهره را حداقل تا ماه دسامبر به تأخیر بیندازد و حتی ممکن است دلایلی برای به تأخیر انداختنن نرخ بهره تا سال 2016 وجود داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar