سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۵۹۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴- ۳۱: ۱۶
بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان:
بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان به دنبال وقایع روی داده در مراسم افتتاحیه دفتر انجمن اسلامی دانشجویان با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به مسئولان استان، دانشگاه و دفتر انجمن اسلامی دانشجویان آورده است: بست نشینان مجلس ششم چه حقی برای خود قائلند که بدون دعوت وارد دانشگاه می شوند، در مراسمی شرکت می کنند و تریبون آن برنامه را نیز به دست می گیرند. به چه مجوزی این افراد، قدم در دانشگاه می گذارند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از لرستان، متن نامه سرگشاده بسیج دانشجویی لرستان به شرح زیر است:

و چون به آنان گفته شود: «در زمين فساد مكنيد»، مى‏گويند: «ما خود اصلاحگريم»
 

چند روزیست از قدم گذاشتن تحصن کنندگان مجلس ششم و کسانی که قلبشان می تپد تا فتنه ای برپا کنند، در دانشگاه لرستان می گذرد. هرچند بوی دود آتش فتنه گری شان در صحن پاک دانشگاه هنوز به مشام می رسد و این، نفس کشیدن را سخت کرده است اما ناچاریم و برخود واجب می دانیم  دوستانه مطالبی را به مسئولان استانی، مسئولان دانشگاهی و دوستانمان در تشکل انجمن اسلامی یادآور شویم قبل از اینکه با نظارت و یا بدون نظارت آنان، آتش دیگری در دانشگاه مادر استان به پا شود و قبل از هر کس دامان خودشان را بگیرد.

 

دانشگاه مزرعه ایست که اگر جایگاهش را بشناسیم و نظارت کافی و وافی بر آن داشته باشیم، محصولات ارزشمندی چون رشد علمی کشور، دانشجویان مومن و متعهد و بصیر، بریده شدن ایادی استکبار، اصلاح مملکت، رسیدن به تمدن نوین اسلامی و ثمرات بسیار دیگری را از آن برداشت خواهیم کرد در غیر این صورت اگر گر ما جایگاه دانشگاه را نشناسیم مزرعه را نشنسیم و سود و زیانش را ندانیم، باید مانند یک مزرعه قارقار کلاغها را نیز در آن تحمل کنیم.

 

اما امان از بی توجهی... امان از غفلت هایی که نه تنها ما را از رسیدن به جامعه ی آرمانی اسلام باز می دارد؛ بلکه ما را به عقب می کشد و مسیرمان را منحرف می سازد. اگر نسبت به رسالت و جایگاه دانشجو و دانشگاه بی توجهی شد، آنگاه احزاب و گروه های مختلف راه نفوذ پیدا می کنند. آنگاه امثال حزب توده و گروهک منافقین و دیگر احزاب، دانشگاه را میدان تاخت و تازهای خود می سازند و دانشجو و دانشگاه، می شوند ابزار بازی های سیاسی و جناحی.

 

نباید غفلت کرد از اینکه عده ای از همان اوایل انقلاب می خواستند با نفوذ در دانشگاه و با تاثیر بر روی قشر فرهیخته و نخبه جامعه، اهداف پلید دشمنان نظام را پیاده کنند و در پرتوی آن به نان و نوایی برسند. اکنون نیز دست بردار فضای سالم و پاک دانشگاه نیستند و تا مسئولان استانی و دانشگاهی، رضایت به حضور آنان در دانشگاه داشته باشند، فضای ذهنی دانشجویانی که روزی مدیران بخشهای مختلف کشور خواهند شد،روز به روز به تیرگی خواهد گرایید.

 

«امروز دانشگاه و دانشجو آماج بزرگترین توطئه‌ها است و دشمنان کشور از حضور دانشگاهیان با روحیه‌ی انقلابی و تهاجمی در میدان و بر هم زدن خط قرمزهای آنان و بالا بردن پرچم علم و پُررنگ کردن  شعارهای انقلابی وحشت دارند و برای مقابله با این حرکت برنامه‌ریزی و هزینه‌های سنگینی می‌کنند. (بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با روسای دانشگاهها ، 20/08/1394).»

 

این ها مقدماتی بود بر هشدارهایی که لازم است در همین ابتدا به مسئولان استانی و دانشگاهی بدهیم؛ چه دانشگاه لرستان و چه دانشگاههای دیگر استان؛ چرا که غفلت از این موضوع مهم، آثار مخربی در پی خواهد داشت به خصوص برای مسئولان یک استان و دانشگاه.

باید یادآور شویم دانشگاه، میدان بازی های یک عده زخم خورده از میدان سیاست نیست که بخواهند شکست و تجربیات تلخشان را در دانشگاه تلافی کنند.

 

بست نشینان مجلس ششم چه حقی برای خود قائلند که بدون دعوت وارد دانشگاه می شوند، در مراسمی شرکت می کنند و تریبون آن برنامه را نیز به دست می گیرند. به چه مجوزی این افراد، قدم در دانشگاه می گذارند؟

 

وجود چنین اشخاصی در دانشگاه، هیچ رسمیتی ندارد، چه برسد به اینکه در بلندگوهای دانشگاه، به نفع خودشان شعار دهند و طلبکارانه، میکروفون را  تحویل حراست ندهند! هر چند که داستان، غم انگیز تر از این حرفهاست.

 

این حضرات از جای خاص تغذیه شده، تا حدی برای خودشان شخصیت قائلند که دستشان را مقابل حراست دانشگاه بالا می برند که «اگر بخواهی میکروفون را بگیری، میزنم».

 

هر چند از کسانی که روزی با کارشکنی و استعفا، یک ملت را به سخره گرفتند، این اعمال گردن کشانه بعید نیست؛ اما سوال اساسی اینجاست که چه کسانی مجوز حضور این افراد را در دانشگاه صادر می کنند؟ چه کسانی اصرار دارند تا این اشخاص، فضای دانشگاه را به اغتشاش بکشانند؟

 

اگر مراجعی مثل قوه  قضائیه پیگیر این اغتشاشات و تشنج آفرینی ها از جانب این سیاست بازها نباشد، چطور تضمین می دهد که کاندیدا شدن دوباره آنان و رای آوردنشان مجلس ششم دیگری به راه نیندازد؟

 

از مسئولانی که بارها جلوی شخصیت های انقلابی را در دانشگاه می گرفتند می پرسیم؛ آیا حضور افراد انقلابی و دلسوز به ضرر دانشگاه است یا یک عده ای که تا فرصتی پیدا کنند، دنبال افساد (البته با اسم اصلاح) خواهند رفت؟

 

مخلص کلام اینکه فتنه، خط قرمز نظام و به خصوص دانشگاه های ماست. هر چند عده ای از بیرون دانشگاه سعی بر این دارند تا پای شعار دهندگان علیه اصل ولایت فقیه را به دانشگاه باز کنند ولی به یاری خدا و بیداری و هوشیاری تشکلها و نهادهای اسلامی دانشگاهی موفق نخواهند شد.

 

دانشگاه لرستان از این به بعد صدای کفش فتنه گران را نیز نخواهد شنید چه برسد به صوت برخاسته از حنجره ی غرب زده شان.

 

 و این را نیز بگوییم که بعدها نگویند نگفتید؛ اگر بار دیگر حضور جریانات وابسته به فتنه توسط جریانات مومن و انقلابی در دانشگاه احساس شود، نه قلم ها اینقدر نرم و آرام  روی کاغذ می چرخند و نه اعتراضات اینقدر سربسته خواهند ماند.

 

در نهایت لازم است تا توصیه هایی را دوستانه به برادرانمان در تشکل انجمن اسلامی هدیه کنیم.

 

بدون شک افتتاحیه ای که روز نوزدهم آبان ماه برگزار شد، حواشی و تخلفاتی داشت که پیگیری هر کدام از آنها می توانست تشکل نوپای انجمن اسلامی را با چالش های اساسی مواجه سازد. اما از آنجا که حدس می زدیم با تاسیس یک تشکل نوپا ، آب از لب و لوچه  فرصت طلبان و طمع ورزان برای دکان باز کردن در دانشگاه جاری می شود، کوتاه آمدیم.

 

اما دوستانه به عرض می رسانیم که مراقب جریان های بیرونی باشید. جریانهایی که چند صباحی برای رسیدن به اهداف پلیدشان از امکانات شما سوءاستفاده می کنند و پس از اینکه به نتیجه رسیدند، شما را به راحتی فراموش خواهند کرد.

 

 با شعار مطالبه گری و عدالت خواهی برخاستید و باید این روحیه را مستقلا حفظ کنید.

 

اگر واقعا قصد تظارب آرا دارید، بی جهت خود را حامی افرادی که تحمل نشستن منتقدین را در جلسات سخنرانیشان نداشتند و می خواستند آنها را بیرون بیندازند، نشان ندهید و تصاویرشان را لکه سیاهی بر روی پرده سفید سالن آمفی تئاتر نسازید.

 

پخش فیلم ها و عکس های سران فتنه و خارهای چشم نظام امام زمانی، هیچ سودی برای شما و تشکلتان ندارد پس وقت خود را صرف انسان هایی نکنید که دغدغه بی فرهنگیشان، چندین سال کشور را با بحران فرهنگی مواجه ساخت.

و در پایان این نکته را نیز از نظر مبارکتان بگذرانیم که با تعصبات بی مورد و دعوت از اشخاصی که عمر خود را صرف جمع آوری شبهات بی پایه و اساس کرده اند، تشکلهای دیگر را رو در روی خود قرار ندهید.

 

تا جایی که از شعار مقدستان منحرف نشده اید، حامیتان هستیم و در مقابله با جریانهای بیرونی، یاریتان می کنیم اما اگر بخواهید خط و راهتان را از آنان بگیرید، اوضاع کاملا متفاوت خواهد بود.

 

خودمان، شما و مسئولان را در هر منصبی به تقوای الهی (به خصوص در عالم سیاست) توصیه می کنیم...

والعاقبه للمتقین

سنگر بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان

21/08/1394

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar