سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۵۹۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴- ۳۴: ۱۷
امیر سرتیپ پوردستان در گفتگو با "بسیج" خبر داد
فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش محمد رسوالله (ص)3 نیروی زمینی ارتش با رمز مقدس یا علی بن موسی الرضا( ع) در شمال شرق کشور منطقه عمومی تربت جام با پیام صلح و دوستی، ثبات و امنیت پایدار خبر داد.
امیر احمدرضا پور سرتیپ پوردستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج درخراسان رضوی با مثبت ارزیابی کردن اولین مرحله از رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) 3 گفت: اولین مرحله این رزمایش در بخش دفاعی بسیار خوب و عالی برگزار شد و نیروی زمینی ارتش با توجه به جنگ های نیابتی و ناهم تراز که در سطح شرق کشور وجود دارد سعی کرد تمام توان، آمادگی رزمی، تجهیزاتی و روحی نیروهای پا در رکاب ولایت را در سلسله برنامه های این رزمایش مورد ارزیابی قرار داده و به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت.

 ویافزود: سربازان جان برکف این مرزوبوم نشان دادند که ازتوانمندی، قابلیت و پتانسیل بسیاربالایی برای حضور در عرصه های جنگ های نیابتی و ناهم تر برخوردار هستند .

وی با اشاره به پیام رزمایش تصریح کرد: سلسله رزمایش های نیروهای مسلح ایران به ویژه نیروی زمینی در مناطق مختلف کشور ایجاد صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و پاسخ قاطع، سخت و خشن به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در پی ثبات و امنیت پایدار ملی برگزار می شود.

امیر پوردستان با بیان به این مطلب که مرحله اول با قدرت، قوت و استحکام اجرا شد، اظهار داشت: تلاشمان این بود که در این برنامه رزمی دفاعی تجربیات را به نسل جوان، پویا و آماده به میدان منتقل نموده و سلاح ها بومی که در اختیار داشتیم تست و ارزیابی کنیم.

وی تاکید کرد: فرض تاکتیک و تکنیک ما این بود که در یک فضای ناهم تراز با دشمنی رو به رو هستیم که توانمندی های بالا قصد دارد به مرزهای ما تحدی و تجاوز کند که متناسب با تجربیاتی که داشتیم دفاع در سطح و لایه به لایه را طبق پیش بینی ها با موفقیت اجرا کردیم.

فرمانده نیروی زمینی با اشاره به پشتیبانی های صنعت دفاعی کشور در زمینه های الکترونیک، جنگ الکترونیک، پشتیبانی های بالگردی، سلاح ها و تجهیزات که نیروی زمینی ارتش داشتند اشاره کرد و یاد آورشد: نیروهای واکنش سریع قرارگاه شمال شرق با پشتیبانی هوانیروز، توانستند تاکتیک ها و تکنیک هایی که تاکنون در مدارس نظامی آموزش و تدوین کرده بودیم را به شایستگی و در حد بسیار قابل قبولی به معرض نمایش بگذارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar