سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۰۰۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۴- ۱۹: ۲۰

سعید حاجی خانی/متولد 11 فروردین 1342 – تهران

پیشه ی عکاسی پدر، سعید را با دنیای عکس و عکاسی آشنا می کند. او ضمن تحصیل دوران ابتدایی در مدرسه ی «مصطفی زمانی»، زمینه ی ذوقی خود را در کنار پدر رقم می زند. اولین هدیه ی مادربزرگ «دوربین آگفای 126» از سفر زیارتی مشهد، انگیزه ی سعید را برای گرفتن عکس بیشتر می کند.

او سال 1356 به همراه خانواده به زادگاه پدر (شهرستان ابهر) بر می گردد و تحصیل در مقاطع بعدی را ادامه می دهد.

تقارن نوجوانی سعید با وقایع انقلاب موجب ورود او به متن این اتفاق بزرگ شد و گوشه ای از حوادث آن سال ها، از جمله؛ تظاهرات مقابل دانشگاه تهران و مراسم بازگشت امام خمینی (ره) به وطن را فیلمبرداری کرد.

با پیروزی انقلاب به کمیته های انقلاب اسلامی پیوسته و فعالیت های فرهنگی خودرا حزب جمهوری اسلامی و بنیاد مستضعفین تجربه می کند

پس از آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و با توجه به علاقه ای که به امور فنی و الکترونیک داشت، رسته ی تخصصی مخابران را انتخاب کرد ودر اولین حضورش در مناطق عملیاتی مسئول دکل مخابراتی انرژی اتمی در جبهه ی دار خوین شد. در کنار این مسئولیت به ثبت وقایع منطقه پرداخته این توانایی او را به واحد سمعی و بصری لشکر 17 علی ابن ابی طالب (ع) رساند.

سعید ضمن عکلسی و فیلمبرداری از وقاع جنگ، به آموزش عکاسی رزمندان نیز می پرداخت. مسئولیت سمعی و بصری لشکر 17 علی ابن ابی طالب (ع)، راه اندازی و مسئولیت تولید هنری قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، مسئولیت واحد فرهنگی سپاه ابهر از جمله فعالیت های او دردوران دفاع مقدس بود.

با پایان جنگ ارتباط او با سازمان ها و تشکل های هنری ابهر و استان زنجان از جمله؛ سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج هنرمندان و دیگر مراکز فرهنگی و هنری به خصوص در امر آموزش و تولید هنر بیشتر شد.

او علاوه بر ساخت فیلم های داستانی و مستند آرزوهای امید، پرستوهای مهاجر، دستیاری تولید سریال خاک سرخ و معرفت در برگزاری نمایشگاه های انفرادی عگس با موضوع دفاع مقدس، ابنیه ی تاریخی، گردشگری و طبیعت، داوری جشنواره های فیلم و عکس و نیز همکاری با روزنامه های محلی و رسانه های مکتوب و همچنین تولید مجموعه های تلویزیونی فعالیت دارد. وی رتبه ی درجه 3 هنری (معادل لیسانس) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داراست و هم اکنون مسئولیت انجمن سینمای جوانان ابهر را نیز به عهده دارد.

ابهر، جاده ی ترانزیت / زمستان 1358. ایستگاه بازرسی نیروهای کمیته ی انقلاب اسلامی برای شناسایی افراد و خودروهای مشکوک

خوزستان، دشت عباس / آبان 1361. عزاداری رزمندگان تیپ 17 علی ابن ابی طالب (ع) در ماه محرم

شوشتر، پادگان انبیاء/16 دی 1365. صادق حدادیان چند روز پس از نوشتن این وصیت نامه در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.

دزفول / آذر 1365. مراجعه ی رزمنده به شهر برای تهیه عکس فوری پرسنلی

عراق، شرهانی، منطقه ی عملیاتی محرم / آبان 1361. نماز اول وقت در خط مقدم

عراق، حومه ی پاسگاه شرهانی، منطقه ی عمومی عملیات محرم / آبان 1361. مداوای اولیه رزمندگان مجروح

عراق، شرهانی، منطقه ی عمومی عملیات محرم / آبان 1361. بازرسی بدنی اسرای عراقی پیش از انتقال به پشت جبهه

ابهر، شناط، گلزار شهدا/ تیز. بسیجی شهید سید خلیل امینی، شهادت: 26 تیر 1361، عملیات رمضان

عراق، زبیدات، منطقه ی عمومی عملیات محرم / آبان 1361. شلیک خمپاره به مواضع دشمن

خوزستان، جاده ی اهواز- خرمشهر، روستای قجریه / بهمن 1364. داود کاظمی از رزمندگان استاد زنجان در حال نوشن نامه به خانواده، پیش از اعزام به خط مقدم

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: