سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۰۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴- ۲۴: ۱۱
توسط سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس صورت گرفت،
یک باند هک اطلاعات شخصی و فروش محصولات مبتذل و مستهجن فرهنگی از طریق فضای مجازی توسط مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه فجر استان فارس کشف و منهدم شد.
مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پس از پنج ماه عملیات پیچیده فنی-اطلاعاتی، موفق به انهدام و دستگیری اعضای یک باند انتشار و فروش فیلم ها و سریال های مبتذل و مستهجن در فضای مجازی شد.

این باند با هدف از بین رفتن عفت عمومی‌ و اجتماعی، شهوت رانی در جامعه، خصوصا در بین جوانان و نوجوانان و ایجاد انحرافات اخلاقی در خانواده ها از طریق  فروش فیلم، مجله و داستان های مستهجن  در فضای مجازی و نیز فروش فیلم ها وسریال های خارجی با زیرنویس فارسی، اقدام می کردند که با اقدامات فنی کارشناسان سایبری مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، چندین هزار فیلم و سریال از این باند کشف گردید.

باند مذکور از طریق هک و نفوذ به سایت های یک سازمان دولتی در کشور و یک مرکز آموزشی عالی، با دسترسی به اطلاعات، نسبت به سرقت اطلاعات و مدارک شناسایی افراد اقدام و در جهت انجام اقدامات مجرمانه خود در فضای مجازی از این مدارک استفاده می کردند.

اعضای این باند بوسیله اطلاعات و مدارک شناسایی شخصی سرقت شده، اقدام به افتتاح حساب های کاربری در درگاه های پرداخت مجازی کرده ودر چند مرحله پولشویی، مبالغ بدست آمده به حساب اعضاء این باند واریز می شد.

با توجه به قوانین کشور، در جهت سالم سازی محتوا در فضای مجازی، این باند از طریق فروش فیلتر شکن (vpn)به کاربران اینترنت، دسترسی افراد را که اکثر آن ها جوانان و نوجوانان بوده اند به محتوای خصوصا غیر اخلاقی در فضای مجازی باز می کردند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar