سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۶۰۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴- ۲۶: ۱۳
قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: آموزش مهارتهای لازم به دانش آموزان در میدان اجتماعی امکان پذیر است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، داود روستایی قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش کردستان در سنندج با بیان اینکه تربیت اجتماعی تنها ماموریت سازمان دانش آموزی است، گفت: آموزش مهارتهای لازم به دانش آموزان در میدان اجتماعی امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی باید در میدان اجتماعی به تربیت دانش آموزان بپردازد اظهار داشت: باید آموزش های پیش بینی شده به سمت مهارت های اجتماعی حرکت کند و در برنامه هایی مثل اردوی دانش آموزی ، باید قدرت حل مساله ، فن بیان و سایر مهارتهای لازم به دانش آموزی آموزش داده شود.

روستایی در این نشست به تشریح جایگاه سازمان دانش آموزی، فعالیت و نسبت سازمان با آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها پرداخت و با بیان اینکه سازمان دانش آموزی متعلق به آموزش و پرورش است گفت : کلیه ساز و کار های آن در اختیار آموزش و پرورش است.

وی فعالیت های سازمان دانش آموزی را در طول فعالیت های آموزش و پرورش دانست و با بیان اینکه نسبت سازمان دانش آموزی به آموزش پرورش نسبت جزء به کل است، گفت: فلسفه تشکیل سازمان همکاری در اجرای برنامه های مختلف است.

قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور به جایگاه و ظرفیت حقوقی سازمان دانش آموزی نیز اشاره کرد و با تاکید بر استفاده از این ظرفیت اظهار داشت: سازمان دانش آموزی باید به همه معاونت های آموزش و پرورش خدمات ارائه نماید.

وی مدرسین، مربیان و دانش آموزان را اصلی ترین نیروی های سازمان دانش آموزیبرشمرد و گفت: سازمان باید محل رفت و آمد مربیان ، دانش آموزان و شکل گیری تشکل های دانش آموزی باشد.

وی راه اندازی تشکل های پیشتاز و فرزانه را اولین اقدام استان دانست و خواستار برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور آشنا نمودن مربیان با اصول برگزاری اردوهای دانش آموزی و نحوه مواجهه با خطرات شد و گفت: تشکل ها یک نعمت و ظرفیت هستند و باید از آنها استفاده مطلوب شود.

گفتنی است؛ با حضور قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی کشور، احمد عبداللهی به عنوان مدیر سازمان دانش‌آموزی استان کردستان معرفی و از خدمات حسام رضایی تجلیل شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar