سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۲۴۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴- ۵۰: ۰۹
به بهانه رفع تحریم ها و به پایان رسیدن مذاکرات چند ساله ایران ۵ + ۱ به بازخوانی صحیفه امام می پردازیم . ...
به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان  به بهانه رفع تحریم ها و به پایان رسیدن مذاکرات چند ساله ایران  ۵ + ۱ به بازخوانی صحیفه امام می پردازیم .

ما نباید لحظه ای از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت آمریکا، کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی(ص) موج می زند. بزرگترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصا آمریکا از ما و اسلام عزیز دست برداشته(اند).(۱)

* امیدی به رفع دشمنی آمریکا نیست

امید این را نداریم که دولت آمریکا نظرش از ما برگردد و نظر خوب بشود، برای این که دولت آمریکا منافع زیاد از دست داده است و بدتر از او، آن جوّی که پیش آمده است؛ در بسیاری از جاها، آن جوّ سیاسی که پیش آمده است، دولت آمریکا آن حیثیت سیاسی اش (را) هم از دست داده. بنابراین آن ها یک نظر بدی به ما دارند؛ از باب این که ما را دشمن خودشان می دانند.(۲)

* استمرار دشمنی آمریکا تا نابودی ما

ملت عزیز ایران! بیدار باشید که سالیان دراز مبارزه در پیش دارید، ابرقدرتها برای نابودی شما، هر روز نقشه می کشند.(۳) آمریکای جنایتکار برای نابودی جمهوری اسلامی، به هر حیله ای دست می زند.(۴) آمریکا در کمین نشسته (است) و تا نابودی کاملتان از شما دست بر(نخواهد) داشت.(۵)

* اصل بر دشمنی آمریکا

ملتهای مسلمان باید اصل را بر دشمنی و فریب ابرقدرتها با خود بگذارند، مگر این که خلاف عینی و عملی آن را مشاهده و لمس و باور نمایند. نباید از این مسأله غفلت کنیم که امروز روز آماده باش همه دشمنان اسلام است، روز بیدارباش همه جهانخواران است. باید با دقت تمام کیْد و فریب استکبار را شناخت و خنثی نمود.(۶)

* محور عملکرد آمریکا؛ نفت و نفع خود

آمریکا از شما نفت می خواهد، آمریکا از شما نفع می خواهد و می خواهد شما بازار باشید برای او. این ها می خواهند که از شما استفاده بکنند، از مخازنی که خدا به شما داده، آن ها استفاده اش را بکنند، شما حمال باشید برای آن ها و الّا در آنجایی که شما گرفتار بشوید، هیچ یک از این ها به داد شما نخواهند رسید؛ آن ها آن وقت می گویند ما این ها را نمی شناسیم.

بنای این اشخاصی که توجه شان به خودشان و به دنیای خودشان است، این است که مادامی که چیزی به نفع آن ها باشد، با آن ها همراهند و با آن ها هم کاسه هستند، آن روزی که ببینند این به نفع نیست و لو دوست شان باشد، کنارش می گذارند.(۷)

* قابل اعتماد نبودن آمریکا

وضع این ها این طور است، همان دوستی را که دارند، آن روزی که ببینند یک دوست دیگری بهتر از این است و این برایشان دیگر خوب نیست، این را پرت می کنند یا این را به زمین می زنند. کسی که به خدا اعتقاد ندارد، کسی که به معاد اعتقاد ندارد، کسی که نمی شناسد آن ارزش های انسانی را، نمی شود به این ها اعتماد کرد.(۸)

* بی توجهی دولت آمریکا به منافع ملت خود

آمریکا دشمن همه ادیان است، حتی مسیحیت، آمریکا اصلًا اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی خواهد، حتی منافع آمریکاییها (را) هم نمی خواهد؛ منافع دولت آمریکا را می خواهد.(۹)

* قصه چرچیل

شاید این قصه چرچیل را شنیدید، چرچیل در جنگ عمومی، رئیس انگلستان بود، شوروی هم همراه این ها بودند؛ در جنگ با آلمان، آمریکا هم همراه این ها بود. به مجرد این که هیتلر را شکست دادند، چرچیل گفت که الآن وقتی است که ما به شوروی بزنیم؛ شوروی که با آن ها دوستی داشت. منتها مجلس انگلستان اجازه نداد، آن وقت این معنا معلوم شد. وضع این ها این طور است.(۱۰)

* مبارزه علیه آمریکا تا…

دولت و رئیس جمهوری آمریکا تاکنون درست مانند یک دشمن با ملت ایران رفتار کرده است؛ سالها غارت منابع کشور ما و تحمیل هزینه های سنگین مستشاران نظامی از یک طرف و پایگاههای نظامی از طرف دیگر، سرمایه گذاریهای سنگین که حداکثر سوء استفاده ها را از تمامی امکانات وسیع کشور و ملت ما کرده است.(۱۱)

ما تا آخر عمر، علیه دولت آمریکا مبارزه می کنیم و تا آن را به جایش ننشانیم و دستش را از منطقه کوتاه نکنیم و به تمام مبارزان راه آزادی کمک نکنیم تا آن ها را شکست دهند و خود مردم ایران، سرنوشت خویش را به دست گیرند، از پای نمی نشینیم.(۱۲)

***

۱) صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۵۲

۲) صحیفه امام، ج ۱۱، ص ۲۴۱

۳) صحیفه امام، ج ۱۲، ص ۱۷۵

۴) صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۲۷۶

۵) صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۸۹

۶) صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۰۱

۷) صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۱۲۷

۸) صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۱۲۷

۹) صحیفه امام، ج ۱۷، ص ۳۱۲

۱۰) صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۱۲۷

۱۱) صحیفه امام، ج ۵، صص ۳۳۴ – ۳۳۵

۱۲) صحیفه امام، ج ۱۲، ص ۱۷۵

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar