سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۶۳۶۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴- ۳۹: ۱۷
رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان بر ارایه هر چه بیشتر آموزش های فنی و مهارتی تاکید کرد و آنرا عامل اساسی در افزایش بهره وری دانست.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان «بهرام نصرالهی زاده» در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی کردستان با بیان اینکه هرم تحصیلات در کشور بهم خورده است، گفت: ما هم اکنون در بخش های فنی نیازمند تربیت نیروهای تکنسین و کارآمد هستیم.

وی افزود : دانشگاه های علمی کاربردی باید به جای رشته های فرهنگی بیشتر ترویج و توسعه رشته های فنی و حرفه ای را در دستور کار قرار دهد.

وی اظهار کرد: در کشور و به تبع آن در استان نیز با کمبود نیروی مهارتی و تکنسین مواجهیم.

وی افزود: رشته‌های فنی و حرفه ای موجود در هنرستان‌ها و دانشگاه‌های استان متناسب با بازار کار نیست و قابلیت‌های استان در این زمینه نادیده گرفته شده است.

نصرالهی زاده حوزه کشاورزی را از پتانسیل های استان ذکر کرد و افزود : سن کشاورزان کردستان به سمت پیری در حرکت است تا جایی که سن 50 درصد کشاورزان بالاتر از 50 سال است و از این میزان حدود 80 درصد آنان بیسواد هستند.

وی افزود: کسب مهارت و ارایه آموزش های صحیح می تواند کشاورزی استان را بیش از پیش شکوفا کند.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان بر تقویت هنرستان های کشاورزی تاکید کرد و گفت: تلاش مسوولان ذیربط باید در راستای وصل کردن کارآموزان به بازار کار باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar