سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۴۸۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴- ۰۰: ۱۲
جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با «بسیج» مطرح کرد

سردار موسی کمالی جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج گفت: برای استفاده بهینه و بهتر از تخصص و مهارت های سربازان نظام وظیفه آنها را به چهار گروه تقسیم بندی می‌کنیم.

وی در توضیح این مطلب افزود: گروه اول کسانی هستند که مستقیماً با توجه به اینکه تخصصشان مورد نیاز کشور است در مسائل رزمی، پشتیبانی و خدمات رزمی از قبیل یگان رزمی،ضنعتی و قرارگاه های صنعتی مشغول خدمت سربازی می شوند.

سردار کمالی ادامه داد: گروه دوم کسانی هستند که رشته تحصیلی آنان به صورت مستقیم با شغل و جایگاهشان مرتبط نیست مانند رشته های علوم پایه ریاضی، فیزیک و شیمی که این افراد باید آموزش های تخصصی بینند تا به افسری و درجه داری رسیده و در مراتب بعدی تقریباً با توجه به تخصص خود مشغول خدمت شوند.

جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دسته دیگر افرادی هستند که برای امور تولیدی، آموزشی، تحقیقاتی، بهداشتی، سازندگی و محرومیت زدایی به دستگاه های دولتی خواهند رفت که سازمان دولتی از خدمت کارکنان نظام وظیفه در غالب سرباز معلم، هیئت علمی، پیام آور بهداشت، تعاون یار و مواردی از این قبیل استفاده می کنند.

وی در ادامه افزود: گروه دیگر مشمولین فوق لیسانس و بالاترند که عرصه جدیدی فراهم شده که در راستای تولید علم و فناوری به جای خدمت سربازی، پروژه تحقیقاتی انجام دهند که کار این افراد در کمیته ای ارزیابی خواهد شد و با توجه به آن از 9 تا 11 ماه کسر خدمت انجام خواهد شد.

جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در خصوص به کارگیری تخصصی سربازان نظام وظیفه با توجه به مهارت ها و تحصیلات دانشگاهی آنها باید به طراحی عرصه ها و کارکردهای جدید برای سربازان، گسترش مشاغل تخصصی و در اختیار قرار دادن این مشاغل برای کارکنان نظام وظیفه پرداخت و همچنین با گسترش سهمیه دستگاه های دولتی، سربازان صنعت و معدن را افزایش دهیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar