سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۶۲۳۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵- ۳۵: ۱۴
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با «بسیج»:
مزگی نژاد گفت: اگر اقتصادمقاومتی تحقق یابد قدرت ملی ما افزایش می یابد و به راحتی می توانیم دفع تهدید کنیم و با رویکرد اقتصاد تهاجمی با دشمن رو به رو شویم که حتی قادر باشیم منافع آنان را تحت تاثیر قرار دهیم.

مهدی مزگی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج خراسان جنوبی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مسئولین اظهار داشت: در شرایط امروز جامعه برخی افراد که برداشت آنان متفاوت است حرف هایی می زنند که چنانچه این اختلاف سلیقه ها در مسیر رفع نقاط ضعف باشد مفید است اما اگر موجب بهره برداری دشمن قرار گیرد سمی خطرناک است.

وی عنوان کرد: مسئولین باید مطابق با دغدغه های اصلی انقلاب اسلامی اختلاف سلیقه ها را به حداقل برسانند و موجب تقویت بنیه نظام در عرصه های مختلف شوند تا به اهداف انقلاب برسیم و باید تذکرات رهبری جدی گرفته شود تا این اختلاف سلیقه ها موجب کندی پیشرفت نظام نشود.

دشمنان به فکر سوء استفاده از فضای اقتصادی بیمار جامعه افتادند

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فضای اقتصادی امروز کشور در شان جامعه اسلامی نیست افزود: فضای اقتصادی مریضی از دوران قبل از انقلاب در کشور حکم فرما است و کارهایی که برای رونق تولید داخل و رفع بیکاری، گرانی و رکود اقتصادی صورت گرفته تنها در حد یک داروی مسکن بوده اما درد اصلی درمان نشده است.

وی ابراز داشت: فضای اقتصادی بیمار جامعه باعث شده که بیگانگان به دنبال بهره برداری از آن به نفع خود باشند.

مزگی نژاد با اشاره به اینکه رهبر انقلاب امسال را به نام " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری کردند، خاطرنشان کرد: ایشان از سال 89 مرتب بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما فضاها در حد برپایی همایش و سخنرانی ها بوده است و این اقدامات ابتدایی بوده که مسئولین نیز این واقعیت را قبول دارند.

وی تاکید کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی کار عملیاتی باید انجام گیرد که رفع مشکلات اقتصادی را مردم به شکل ملموس در جامعه ببینند که این در داخل کشور امکان دارد.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: برای حل مشکلات اقتصادی ما نیروی انسانی و توانایی لازم را داریم و تنها عزم و اراده نیاز دارد که رهبر انقلاب تشکیل ستاد عملیاتی اقتصاد مقاومتی را به دولت ابلاغ کردند و این عملکرد سال 95 را تعیین می کند.

برای نهیب زدن به آمریکا نیاز به پشتوانه اقتصادی داریم

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب استکبار ستیزی و نهیب زدن به آمریکا و دیگران را آن روی سکه اقتصاد مقاومتی دانستند و ایشان مرتب بیان فرمودند که استکبار قابل اعتماد نیست که امروز این بیان تحقق یافت.

مزگی نژاد خاطرنشان کرد: ما به تعهدات خود در برجام عمل کردیم از جمله تولید سانتریفیوژ و راکتور آب سنگین اراک تعطیل شد اما آمریکاییان با بدعهدی بحث های غیر اصلی را مطرح می کنند تا از موضوع اصلی و عمل به قول های خود سر باز زنند.

وی ادامه داد: امروز در نتیجه برجام می بینیم که در بحث معاملات، صادرات و بازکردن حساب های بانکی ایران، حتما باید با چراغ سبز آمریکا صورت گیرد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر اقتصادمقاومتی تحقق یابد قدرت ملی ما افزایش می یابد و به راحتی می توانیم دفع تهدید کنیم و با رویکرد اقتصاد تهاجمی با دشمن رو به رو شویم که حتی قادر باشیم منافع آنان را تحت تاثیر قرار دهیم.

وی عنوان کرد: برای نهیب زدن به آمریکا نیاز به پشتوانه داریم که اگر روزی نیاز بود موضعی نسبت به دشمن بگیریم، دغدغه ای نسبت به تهدیدات دشمن نداشته باشیم و علیه اقتصاد پوشالی آنان که امروز از فضای مالی و ارزی بقیه کشورها بهره مند می شوند؛ پیش برویم؛ چاره ای جز تحقق اقتصاد مقاومتی نداریم.

عزت، حکمت و مصلحت سه اصل اساسی در ارتباط گیری با دیگران

مزگی نژاد متذکر شد: ارتباط گیری با سایر کشورها اگر خیر و صلاح جامعه اسلامی را بخواهند این یک تعامل خوب است اما ارتباط گیری با افرادی که به دنبال تضعیف انقلاب اسلامی هستند؛ نوع ارتباط با آنان فرق می کند.

وی با بیان اینکه عزت، حکمت و مصلحت سه اصل اساسی در ارتباط گیری با دیگران است، تاکید کرد: ارتباط گیری با دیگران باید در جهت صلاح انقلاب اسلامی باشد و در توسعه و کمال دو طرف موثر باشد اما با کسانی که خیر و صلاح ما را نمی خواهند؛ ما بر سر عزت ملی خودمان به هیچ قیمتی معامله نمی کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه از الزامات ارتباط گیری با دیگران در سیاست خارجه شناخت طرف مقابل است، گفت: اگر کسی ساده اندیش باشد؛ حرف طرف غربی را می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمنی را که بارها امتحان کردیم و می دانیم که قابل اعتماد نیست باید بدانیم که چه نوع رابطه ای با آنان داشته باشیم و هوشیار باشیم که طرف مقابل ما چه کسی است که در این زمینه دچار خسران و ضرر نشویم.

بصیرت، دشمن شناسی و استقامت 3 توصیه مهم رهبری

مزگی نژاد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب سه توصیه مهم فرمودند اول اینکه بصیرت داشته باشید، خودمان را بشناسیم و بدانیم که می خواهیم از چه چیز پاسداری کنیم.

وی افزود: دشمن شناسی از اصول محکم و اساسی نظام ما است که توان و اهداف دشمن را بشناسیم و توطئه هایش را خنثی کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه استقامت اصل سوم است ادامه داد: ما تا امروز از استقامت ضرر نکرده ایم که پایانش پیروزی است به شرطی که خسته نشویم، کم نیاوریم و از اصول اسلامی کوتاه نیاییم.

انتهای پیام/ 12165

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar