سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۶۷۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵- ۰۹: ۲۱
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع):
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از ساخت فیلم فاخر با محوریت کرامات رضوی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوي، به نقل از واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در این نشست ضمن تشکر از معاونت‌های وزارت ارشاد در مساعدت و یاری جشنواره، رشد کیفی جشنواره امام رضا(ع) در سال ۹۴ را نتیجه همدلی و همیاری آنان دانست و اظهار کرد: برای تولید آثار فاخرو  ارتقاء آثار هنری جشنواره سال گذشته تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، معاونت هنری وزارت ارشاد وادارات کل ارشاد استان‌ها منعقد شد.

وی ادامه داد: همچنین یازده ناظر تخصصی که از اهل فن و کارشناسان حوزه هنری بودند برای نظارت بر برنامه ها تعیین شدند که مجموعه این اقدامات کمک زیادی به رشد و توسعه برنامه‌های هنری جشنواره کرد.

جعفری با اعلام خبرتشکیل کارگروه های تخصصی در آستانه چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) افزود: کارگروه های عنوان شده زیرنظر معاونت‌های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل خواهد گرفت که باعث جهش قابل توجهی در روند کیفی آثار جشنواره می‌شود.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گفت: ۳۸درصد برنامه های جشنواره نسبت به سال گذشته و در راستای رشد و ارتقاء برنامه‌ها  به تغییر انجامیدند.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های دوره چهاردهم جشنواره بین المللی امام رضا(ع) پرداخت و گفت: برای مراسم پایانی جشنواره که در مشهد برگزار می‌شود، مدعوین و میهمانان از میان افرادی انتخاب می‌شوند که در اشکال مختلف در طول سال با جشنواره همکاری داشته‌اند.

ساخت فیلم فاخر با محوریت کرامات رضوی

سید جواد جعفری در روز اعلام خبرهای خوب برای جشنواره امام رضا(ع)، از نظر مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت فیلم فاخر با محوریت کرامات رضوی خبرداد و افزود: علی جنتی دستور به سفارش فیلم نامه برای ساخت فیلم فاخر با محوریت کرامات رضوی داده‌اند.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با اعلام خبر انتشار اولین جلد از دانشنامه امام رضا(ع) در آینده نزدیک گفت:  با همکاری جامعه المصطفی العالمیه و با همراهی دو گروه علمی و نظارتی در آینده نزدیک جلد اول دانشنامه امام رضا(ع) به زیور طبع آراسته خواهد گشت.

پیشگامان خط مقدم خدمت به فرهنگ رضوی در شرق و غرب عالم


در بخش دیگری از جلسه هیأت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، برنامه های بخش بین الملل و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعه المصطفی العالمیه و مجمع جهانی اهل بیت(ع) مورد بررسی قرار گرفت.

جعفری با بیان اینکه برای تعامل با میهمانان خارجی جشنواره، مجمع خادمان فرهنگ رضوی شکل گرفت، تصریح کرد: مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی با هدف برون سپاری فعالیت‌های فرهنگی و بومی سازی برنامه‌ها در کشورهای دیگر شکل گرفت و اساسنامه آن نیز برهمان مبنا نوشته شد، هیات مدیره این مجمع از بین اعضای آن انتخاب شده‌اند.

رونمایی از مجموعه ۸ جلدی سبک زندگی رضوی


رونمایی از مجموعه ۸ جلدی سبک زندگی رضوی که به سفارش بنیاد بین المللی امام رضا(ع) وتوسط کارشناسان درشهر مقدس قم به نگارش درآمده خبر دیگری بود که سید جواد جعفری از آن گفت.

مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) به محتوای این مجموعه ۸ جلدی اشاره کرد و افزود: محیط زیست، خانواده، بهداشت و تغذیه، روابط فردی و اجتماعی و ... بخشی از محتوای این کتب است.

محمود واعظی، دبیر بخش بین الملل جشنواره امام رضا(ع) نیز در تکمیل سخنان جعفری ابزار کرد: سال گذشته اولین دوره مجمع خادمان فرهنگی رضوی با حضور میهمانانی از آسیا تشکیل شد و امسال میهمانان و خادمانی از آفریقا و اروپا و آمریکا در مشهد گرد هم می‌آیند.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ منتخبین از کشورهای آسیایی در مراسم مجمع حضور داشتند، افزود: این جلسات با برپایی مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در سال ۲۰۱۷ که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است از همه قاره‌ها شکل کامل تری به خود خواهد گرفت.

واعظی به  نویسنده آمریکایی که به تنهایی کار تألیف  ۲۰ کتاب درباره اهل بیت(ع) را به سرانجام رسانده و حتی ناشر آمریکایی آن را به چاپ رسانده بودخبر داد و گفت: بومی‌های کشورهای جهان در صف مقدم خدمت به فرهنگ رضوی هستند.

اولین جلد از دانشنامه امام رضا(ع) به زودی منتشرمی‌شود

علی اصغر کاراندیش مروستی، رییس هیات مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع) نیز در ادامه سخنان جعفری قول مساعد داد تا منبع مالی ساخت این فیلم تامین شود.

معاونت توسعه مدیریت ومنابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بین المللی بودن محتوای فیلم نامه تصریح کرد و ادامه داد: باید از تیم متخصص در حوزه سیره اهل‌بیت(ع) به عنوان مشاور استفاده شود.

کاراندیش مروستی نیز در بخش پایانی این جلسه با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» به لزوم پایبندی همه بخش های وزارت ارشاد به این مقوله تأکید کرد و گفت: مجموعه جشنواره امام رضا(ع) باید دو فاکتور اصلاح الگوی مصرف و حمایت از تولید داخلی را در حمایت از نامگذاری سال سرلوحه برنامه های خود قرار دهد.

یادآور می‌شود؛ با تصویب هیأت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع)؛ نمایشگاه کاروان آفتاب در ایام دهه کرامت و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، در مشهد برگزار خواهد شد تا دستاوردهای استان های مختلف در عرصه فرهنگ رضوی برای زائران و مجاوران عرض شود و فضای معنوی جامعه بیش از پیش با الهام از آموزه های رضوی تقویت شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar