سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۸۲۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵- ۱۱: ۰۹
فرمانده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ره) آوج:
فرمانده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ره) آوج اظهار کرد: مبارزه با ظلم و نفی استکبار از اصول اساسی مبارزاتی امام (ره) می باشد.

 

سرهنگ مهر علیا فرمانده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع)شهرستان آوج در گفتگو با خبر نگار خبرگزاری بسیج در قزوین بیان کرد: مبارزه با ظلم و نفی استکبار از اصول اساسی اندیشه مبارزاتی حضرت امام (ره)بود که نشات گرفته از تعالیم قرآن کریم است.

وی افزود: مواجهه و رویارویی جدی و همه جانبه حضرت امام (ره) با دنیای استکباری و به ویژه ابر قدرت آمریکا در ابعاد نظری و عملی ،تاثیرات عمیقی را در جهان و به ویژه جنبشهای اسلامی از خود به جای گذاشت.

مهر علیا اظهار کرد: اگر تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رویارویی با دنیای استکباری و ایستادگی در برابر غرب و آمریکا ،تنها یک آرمان و ذهنیت دور از واقعیت تلقی می شود،با شکل گیری انقلاب اسلامی و پیروزی همه جانبه آن ،جهان مستضعف به مبارزات ضد استعماری و رهایی بخش خویش امید وار گرددو نهضت های اسلامی در عرصه ی جهانی جان تازه ای گرفت.

وی با اشاره به مولفه های استکبار ستیزی در اندیشه سیاسی امام راحل گفت: یکی از مولفه های  مهم مبانی اندیشه ای حضرت امام خمینی (ره) مساله مبارزه  با استکبار ،مساله ماهیت الهی مبارزه و قیام برای خداست.

مهر غلیا در ادامه دومین مولفه و شاخص را سازش ناپذیری دانست و اظهار کرد:ایشان امکان هر گونه تلاش برای نزدیکی و سازش با استعمار را نفی می کند و آن را نافی عزت مسلمین می داند و آنهایی که به دنبال مذاکره و کنار آمدن با دشمنان خدا هستند را به عنوان خائن معرفی می کنند.

وی در پایان با بر شمردن سومین اصل استکبار ستیزی امام (ره) یاد آور شد:اصل تداوم مبارزه با استکبار به عنوان سومین  اصل است که امام (ره) در صحیفه نور می فرماید،تا شرک و کفر  هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ،ما هستیم.

5002/ت30/ب

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar