سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۶۸۳۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵- ۵۸: ۱۲
مصاحبه اختصاصی با مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه ایجرود:
سیره عملی حضرت امام (ره) در زمینه رعایت حقوق زن و فرزند و قداست خانواده ستودنی و الگویی پایدار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه ایجرود با اشاره به سیره عملی حضرت امام (ره) گفت: سیره عملی حضرت امام (ره) در زمینه رعایت حقوق زن و فرزند و قداست خانواده ستودنی و الگویی پایدار است.

حجت الاسلام محرم تیموری افزود: امام با اینکه علاقه و توجه خاصی به فرزندان خود داشت ، اما به مسائل اعتقادی و تربیت آنها حساس بود. ایشان می گفت: « تربیت ها باید از اول کودکی باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: از همان کودکی انسان تحت تربیت قرار بگیرد...» امام معتقد بود که همه انسانها با فطرت الهی متولد می شوند و تربیت صحیح مادر و پدر ، شخصیت فرزندان را شکل می دهد. امام همچنین بر این نظر بود که کودکان باید تا هفت سالگی آزاد باشند و شیطنت و بازی کنند و تربیت در سنین زیر هفت سال نباید محدود کننده باشد.

تیموری تصریح کرد: اما از هفت سالگی به بعد، لازم است که والدین فرزندشان را در مواقع لزوم محدود نمایند و فرزندان را با واجبات دین اسلام به ویژه نماز آشنا کنند .امام همچنین با سختگیری و اجبار فرزندان به انجام فرائض دینی مخالف بود.

وی در ادامه با اشاره به آموزهش های ایشان به فرزندان افزود: ایشان خود فرزندان را با واجباتی همچون نماز آشنا ساخت ، اما هیچگاه آنها را برای انجام آنها مجبور نکرد . مثلاً ایشان تنها زمانی فرزندان را برای خواندن نماز صبح بیدار می کرد که آنها خود از قبل از پدر این را می خواستند.امام عقیده داشت که پدر و مادر باید با فرزندانشان رو راست و صادق باشند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه ایجرود در ادامه گفت: ایشان می گفت :« الگوی بچه، پدر و مادر هستند اگر با بچه درست رفتار کنید ، بچه ها درست بار می آیند . هر حرفی را که به بچه زدید خود ابتدا به آن عمل کنید .» خانم فریده مصطفوی فرزند امام خمینی می گوید: « امام با ما بسیار صادق و رو راست بود و هیچگاه دروغی از ایشان سر نزد. پدر در اوج صمیمیت آنقدر صلابت داشت که در محضر او سعی می کردیم بهترین فرزندان باشیم و کارهایی را که نمی پسندد ، انجام ندهیم.»

وی خاطر نشان ساخت: ارتباطات خانوادگی و گفتگوهای صمیمی با افراد خانواده از برنامه های روزانه رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران بود . بعد از ظهرها که می شد خانواده امام ، اعم از همسر ، فرزندان ، نوه ها و عروسها می آمدند و دور ایشان می نشستند. آنها چنان با امام گرم می گرفتند و شوخی و مزاح می کردند که تصور چنین حالتی برای یک رهبر سیاسی با چنان عظمت و آن همه مشغله شاید غیر ممکن باشد. با اینکه امام مقید به برنامه ریزی بودند و همه ساعات شبانه روز ایشان با برنامه ای خاص طی می شد ، ایشان زمانی را نیز برای ارتباطات عاطفی خانوادگی گذاشته بودند .

کلام آخر: یکی از رفتارهای زیبای امام بازی با بچه ها و نوه ها بود؛ امام در روز دقایقی را نیز برای این کار گذاشته بودند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar