سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۸۳۵۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵- ۰۱: ۰۱
مصباحی‌مقدم عنوان کرد
مصباحی بر لزوم کاهش هزینه‌های دولت تأکید کرد و افزود: هر کارمند و مدیری که به یک مأموریت خارج از کشور می‌رود روزانه 130 دلار حق مأموریت می‌گیرد و گاهی حتی آبدارچی‌ها به این سفرها فرستاده می‌شوند، دولت باید با جلوگیری از چنین هزینه‌هایی اجازه اسراف در منابع ملی را ندهد.
 به گزارش خبرگزاری فارس از قم، غلامرضا مصباحی‌مقدم در همایش ملی نقش جامعه نخبگانی حوزه‌های علمیه در تحقق اقتصاد مقاومتی که در سالن همایش غدیر دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: متکی نکردن بودجه به نفت سودهای بی‌شماری برای کشور دارد که یکی از آنها ضربه‌ناپذیر کردن اقتصاد است به گونه‌ای که رخدادهای جهانی همچون پایین رفتن قیمت نفت تاثیری بر بودجه ما نگذارد بنا بر این مسؤولان باید این امر را به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور پیگیری کنند تا گامی بلند برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته باشند.

وی با بیان اینکه اتکا به دلار یکی از ضعف‌های اقتصاد کشور است، تشریح کرد: متکی بودن بودجه ما به نفت مایه اتکا به دلار می‌شود و محدودیت‌های کار کردن با دلار سبب ضربه‌پذیر شدن اقتصاد ما می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم با اشاره به ایستادگی سیاسی کشور اظهار کرد: ملت ما با مقاومت سیاسی توانست حکومتی مستقل از شرق و غرب را روی کار بیاورد بنا بر این باید با مقاومت اقتصادی نیز خودمان را از وابستگی نجات دهیم.

مصباحی‌مقدم افزود: ایستادگی در برابر استکبار در جبهه‌های سوریه، لبنان و عراق به برکت مقاومت سیاسی است؛ حال اگر اقتصاد مقاومتی نیز در کشور شکل بگیرد و وابستگی‌مان به خارج قطع شود شاهد برکت‌هایی در زمینه اقتصاد خواهیم بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم با اشاره به کاهش قیمت نفت، تبیین کرد: برخی مسائل سبب شد که نفت 140 دلاری به زیر 30 دلار سقوط کند و این رخداد به ما گوشزد کرد که هرچه زودتر باید در پی تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.

وی با بیان اینکه روحیه کار و تلاش باید در مردم زنده شود، گفت: بسیاری از مردم به یک کار پشت میزی و یک حقوق ماهیانه قانع‌اند درحالی که روحیه کار و تلاش باید زنده شود.

وی بر لزوم کاهش هزینه‌های دولت تأکید کرد و افزود: هر کارمند و مدیری که به یک مأموریت خارج از کشور می‌رود روزانه 130 دلار حق مأموریت می‌گیرد و گاهی حتی آبدارچی‌ها به این سفرها فرستاده می‌شوند، دولت باید با جلوگیری از چنین هزینه‌هایی اجازه اسراف در منابع ملی را ندهد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar