سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۸۶۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵- ۴۰: ۱۱
آیت الله حسینی بوشهری:
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سوابق انقلابی آیت‌الله جنتی، ابراز امیدواری کرد با ریاست ایشان بر مجلس خبرگان دغدغه افرادی که نگران انقلابی بودن این مجلس بودند، برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج، مراسم افتتاحیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری سه‌شنبه هفته گذشته (۴ خرداد) در ساختمان مجلس قدیم شورای اسلامی با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، پس از قرائت قرآن کریم و نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله «میرمحمدی» به عنوان مسن‌ترین عضو مجلس خبرگان، رئیس سنی و آیت‌الله «امینی» در جایگاه نایب‌رئیسی مجلس خبرگان قرار گرفتند و سپس پیام مقام معظم رهبری قرائت و خبرگان سوگند یاد کردند.

در اولین جلسه مجلس خبرگان در دورهجدید، انتخاب هیئت رئیسه در دستور کار قرار گرفت و آیت‌الله «احمد جنتی» با کسب اکثریت قاطع آرا، ۵۱ رأی خبرگان ملت، به مدت ۲ سال رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

آیت‌الله «امینی» با ۲۱ رأی و آیت‌الله «هاشمی‌شاهرودی» نیز با کسب ۱۳ رأی از دیگر کاندیداهای ریاست مجلس خبرگان بودند. خبر انتخاب آیت‌الله احمد جنتی به عنوان رئیس خبرگان، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرد. براین اساس هفته‌نامه «نماینده» با حضرات آیات «مجتهد شبستری» و «حسینی بوشهری»، دو عضو شاخص مجلس خبرگان به گفت‌وگو نشست و از آنها پیرامون پیام رأی خبرگان به آیت‌الله جنتي، سؤال کرد.

محور دیگر گفت‌وگو با آیت‌الله مجتهد شبستری هم به نحوهترکیب مجلس خبرگان در دورهجدید و عدم حضور حضرات عظام «محمد یزدی و مصباح یزدی» اختصاص پیدا کرد.

آیت‌الله شبستری در گفت‌وگو با خبرنگار «نماینده» ضمن اشاره به تخریب‌هایی که در ایام انتخابات علیه آیت‌الله جنتی اعمال می‌شد، گفت: «مخالفان انقلاب مخصوصاً بیگانگان همیشه نیروهای حزب‌اللهی و انقلابی را تخریب می‌کرده و می‌کنند؛ از این رو در انتخابات مجلس خبرگان که در سال گذشته برگزار شد، حرف آنها این بود که به افرادی خاص رأی ندهید چون انقلابی هستند، بنابراین به آنها رأی ندهید و از افراد دیگر سخن می‌گفتند و معتقد بودند به آنها رأی دهید.»

وی افزود: «طبیعی است مخالفین چه در داخل و چه در خارج با نیروهای انقلاب موافق نیستند، آیت‌الله جنتی هم از شخصیت‌های انقلابی شناخته می‌شود که از سابقه مبارزاتی در همه دوره‌های قبل و بعد از انقلاب برخوردار است.»

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آیت‌الله جنتی همواره در خط امام(ره) و رهبری حرکت کرده و طبیعتاً مخالفانی دارد، اظهارداشت: «در موضوع عدم احراز نامزدهای انتخابات یک عده با ایشان مخالف شده‌اند در صورتی که او و شورای نگهبان طبق مقررات و قانون عمل می‌کنند.»

آیت‌الله شبستری می‌گوید: «این نوع تخریب‌ها ملاک نیست، مخالفین همیشه تخریب می‌کنند و این حق برعهده مجلس خبرگان گذاشته شده تا رئیس آن را انتخاب کند. به همین جهت اکثر اعضای مجلس خبرگان در دوره جدید به این نتیجه رسیدند که آیت‌الله جنتی رئیس شود.»

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی ماندن خبرگان، گفت: «یکی از مصادیق شخصیت‌های انقلابی آیت‌الله جنتی است، پس در اولین جلسه ایشان رأی بیشتری کسب کردند و اکثریت اعضا نظرشان به ایشان بود.»

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آیت‌الله جنتی ابتدا مسئولیت را نمی‌پذیرفت و اما خوشبختانه این مسئولیت را قبول کرد، انقلابی بودن، ساده زیستی، اعتقاد به انقلاب و خط امام(ره) و رهبری را از مهمترین ویژگی‌های بارز رئیس خبرگان رهبری عنوان کرد.

آیت‌الله شبستری همچنین درخصوص استمرار تفکر آیت‌الله یزدی و عدم حضور آیت‌الله مصباح در مجلس خبرگان، در پاسخ به این سؤال که «آیا تفکر رئیس سابق خبرگان بر خبرگان حاکم است؟»، گفت: «بله، در دوره جدید دو عضو سابق حضور ندارند اما سایر اعضای خبرگان از همان تفکر یعنی انقلابی بودن و ولایت‌مدار بودن برخوردارند و نتیجه همین تفکر انتخاب رئیس مجلس خبرگان شد.»

آیت‌الله حسینی بوشهری عضو دیگر مجلس خبرگان که در اولین جسله از سوی اعضا به عنوان کارپرداز هیئت رئیسه انتخاب شد، در خصوص پیام رأی خبرگان به آیت‌الله جنتی به «نماینده»، گفت: «آیت‌الله جنتی از چهره‌های انقلابی شناخته می‌شوند و سالیان سال است که مسئولیت دبیری شورای نگهبان را برعهده دارند.»

وی با اشاره به سوابق انقلابی آیت‌الله جنتی، ابراز امیدواری کرد با ریاست ایشان بر مجلس خبرگان دغدغه افرادی که نگران انقلابی بودن این مجلس بودند، برطرف شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مجلس خبرگان باید انقلابی باشد، اشاره می‌کند و می‌گوید: «مجموع شاخصه‌ها در دوره جدید خبرگان منجر به این شد تا اعضا به ریاست آیت‌الله جنتی رأی دهند.»

آیت‌الله بوشهری همچنین به جایگاه مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: «خبرگان رهبری از جایگاهی در نظام اسلامی برخوردار است و با دیگر مجالس متفاوت است؛ از این رو علما و فقها خبرگان مجلس را تشکیل می‌دهند.»

وی با اشاره به رأی اکثریت اعضای خبرگان به آیت‌الله جنتی، گفت: «اعضای خبرگان سوابق انقلابی آیت‌الله جنتی را در نظر گرفتند و در نهایت تشخیص آنها رأی به ایشان بود.»

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar