سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۱۶۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵- ۰۵: ۰۹
بنابر اعلام اداره‌کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعداد روادید صادر شده برای خبرنگاران امریکایی و فرانسوی در تیر ماه امسال کاهش یافته و تعداد خبرنگاران انگلیسی حاضر در کشور با افزایش روبه‌رو بوده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از معاونت مطبوعاتی، اداره کل رسانه‌های خارجی فهرست مجوزهای «روادید مطبوعاتی زمان‌دار» برای خبرنگاران «غیرمقیم» رسانه‌های خارجی که در تیر ماه ١٣٩٥ به ایران آمدند را منتشر کرد.
 
طبق این آمار در تیر ماه سال ١٣٩٥ مجموعاً برای ٤١ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ٢٨ رسانه خارجی از  ١١ کشور جهان، مجوز «روادید مطبوعاتی موقت» جهت فعالیت زمان‌دار در کشور، صادر کرد که جزئیات آن در جدول زیر آمده است.
 
بنابر اعلام قبلی وزارت ارشاد، خرداد ماه امسال ١١٥ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ٧١ رسانه خارجی از  ١٩ کشور جهان مجوز روادید مطبوعاتی صادر شد که از این میان، 66 خبرنگار از اروپا وارد ایران شدند و در این میان، کشور فرانسه با 34 خبرنگار در صدر قرار داشت همچنین 9 خبرنگار از کشور امریکا روادید مطبوعاتی دریافت کرده بودند؛ اما تیرماه امسال تنها 6 خبرنگار فرانسوی و 2 خبرنگار امریکایی روادید دریافت کردند.
 
حدود 150 رسانه بین‌المللی دارای دفتر نمایندگی فعال در ایران هستند و رسانه‌های دیگری که در ایران دفتر ندارند، بنابر تقاضا، مجوز فعالیت زمان‌دار دریافت می‌کنند؛ این مجوزها حسب تقاضای رسانه‌ها، رسیدگی می‌شود؛ در مواردی پاسخ منفی یا مشروط داده می‌شود و در مواردی با درخواست آنها به‌صورت مجوز موقت زمان‌دار، موافقت می‌شود.
 
فهرست مجوزهای موقت صادر شده در تیرماه ١٣٩٥

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar