سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۷۲۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵- ۰۸: ۱۴
در جلسه شورای فرهنگی و ستاد ساماندهی امور جوانان بانه عنوان شد
رییس کتابخانه های عمومی بانه گفت: زیربنای کتابخانه ها در شهرستان بانه حدود یک هزار و 480 متر مربع است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، صفر حسین زاده امروز در سومین جلسه شورای فرهنگی و ستاد ساماندهی امور جوانان بانه افزود: سرانه فضا و زیربنای کتابخانه های عمومی بانه با استاندارد فاصله زیادی دارد که استاندارد فضا برای هر نفر چهار مترمربع است.

وی اظهار کرد: شهرستان بانه دارای پنج باب کتابخانه عمومی است که دو کتابخانه در خود شهر بانه و سه کتابخانه در شهرهای اقماری آرمرده، کانی سور و بوئین قرار دارد.
او به آمار شاخص های مهم کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین شاخص های کتابخانه های عمومی شاخص زیر بنا و فضای کتابخانه است.
وی اظهار کرد: زیربنای کتابخانه ها در شهرستان بانه حدود یک هزار و 480 متر مربع است و متاسفانه چندین سال است که این شاخص در بانه افزایش پیدا نکرده است.
حسین زاده افزود: یکی دیگر از شاخص ها عنوان کتاب است که در چهار ماهه اول سال گذشته 57 هزار و 142 عنوان بوده که این میزان در چهار ماهه سال جاری به 58 هزار و 889 عنوان رسیده است در سال جاری دو و 88 دهم درصد افزایش داشته است.
وی گفت: نسخه کتاب هم یکی دیگر از شاخص های مهم کتابخانه است که تعداد نسخ کتاب در چهار ماهه سال قبل 69هزار و 532 نسخه بوده که در چهار ماهه سال جاری به 71 هزار و 450 نسخه رسیده است.
رییس کتابخانه های عمومی بانه با بیان اینکه در چهار ماهه اول سال قبل یک هزار و 571 نفر عضو فعال داشتیم، افزود: این میزان در مدت مشابه سال جاری به یک هزار و 721 نفر رسیده که بیش از 9 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال گذشته تا آخر تیر 11 هزار و40 نفر به کتابخانه های شهرستان مراجعه کردند، گفت: در مدت مشابه سال جاری این میزان به 15هزار و 278 نفر رسیده که 38 درصد رشد داشته است.
این مسئول خاطر نشان کرد: در چهار ماهه اول سال 94 شش هزار342 کتاب به امانت داده شده و در سال جاری به شش هزار 456 کتاب رسیده است.
وی گفت: نیم درصد درآمد کل شهرداری ها سهم کتابخانه های عمومی در هر شهری است و شهرداری ها مکلف هستند هر ساله نیم درصد از کل درآمد خود را به کتابخانه های عمومی پرداخت کنند.
وی تصریح کرد: در چهار ماه گذشته از اول سال 94 شهرداری بانه 80 میلیون ریال به کتابخانه های عمومی پرداخت کرده و در سال جاری نیز 150 میلیون ریال پرداخت کرده است.
حسین زاده گفت: شهرداری آرمرده در چهار ماه گذشته از اول سال گذشته پنج میلیون ریال و در سال جاری نیز همین میزان سهم کتابخانه های عمومی را پرداخت کرده است.
وی اظهار داشت: شهرهای آرمرده و کانی سور به لحاظ پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها رشد منفی دارند و شهر کانی سور در چهار ماه گذشته از اول سال قبل چهار میلیون و 170 هزار ریال و شهر بوئین هم دومیلیون و410 هزار ریال به حساب کتابخانه های عمومی واریز کرده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: سهم پرداختی نیم درصد شهرداری به کتابخانه های عمومی در سال جاری 69 درصد رشد مثبت داشته است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar