سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۷۲۶۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵- ۳۲: ۰۹
دکتر بلباسی در یادواره شهدای دالخانی:
دکتر بلباسی: امروز منطقه ما در دست حزب الله ایران، لبنان و سوریه است و باید بدانید انقلاب اسلامی ما بعنوان طلیعه دولت آخر زمان این راه پرافتخار را ادامه خواهد داد و با نثار جان و خون در این راه مقاومت می کند وباید بدانیم که همه توانمندی خود را پای بند به راه اهل بیت می داند


به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، دومین برنامه اردویی راهیان نورشمال کشور در یادمان هفت شهیدان منطقه جنگل دالخانی رامسر با حضور امام جمعه شهرستان ، فرماندهی بسیج اساتید استان دکتر بلباسی و دکتر هاشمی ریاست بسیج اساتید شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و زائرین راهیان نور برگزار شد.

مجتبی بلباسی مسئول بسیج اساتید استان مازندران در این مراسم گفت: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا با هم بگوییم ای شهدای عزیز ما به شما بزرگواران افتخار میکنیم و عهد می بندیم که ادامه دهنده راه شما باشیم.

دومین برنامه اردویی راهیان نورشمال کشور در یادمان هفت شهیدان منطقه جنگل دالخانی رامسر با حضور امام جمعه، فرماندهی بسیج اساتید استان دکتربلباسی و دکتر هاشمی ریاست بسیج اساتید شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و زائرین راهیان نور برگزار شد.

مجتبی بلباسی مسئول بسیج اساتید استان مازندران در ابتدای این مراسم گفت: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا با هم بگوییم ای شهدای عزیز ما به شما بزرگواران افتخار میکنیم و عهد می بندیم که ادامه دهنده راه شما باشیم.

وی اظهار داشت : امروز منطقه ما در دست حزب الله ایران، لبنان و سوریه است و باید بدانید انقلاب اسلامی ما بعنوان طلیعه دولت آخر زمان این راه پرافتخار را ادامه خواهد داد و با نثار جان و خون در این راه مقاومت می کند وباید بدانیم که همه توانمندی خود را پای بند به راه اهل بیت می داند.

مسئول بسیج اساتید استان مازندران با اشاره به سال های اول انقلاب گفت: امام عزیز ما در همان سال ها بدون داشتن موشک و حزب الله توانست با نفس قدسی و یاران مجاهد فی سبیل الله کشور را در دست خود بگیرد و انقلاب اسلامی را در بسیاری از چالش هایش پیروز کند.

بلباسی خاطر نشان کرد: امروز به فرمان مقام معظم رهبری توان ایران اسلامی و هوشمندی جوانان ما و بصیرت ملت استان نسبت به گذشته بیشتر شده است و ما امروز افتخار میکنیم به ۳۳ شهید مدافع حرم استان و اینکه مازندران در دفاع از حریم و حرمت اهل بیت در خط مقدم مقاومت سوریه نقش اول را دارد.

وی یادآور شد: روحیه جهاد و شهادت افتخاری برای ماست و نقطه شکست برای دشمن و در همین راستا امروز دشمن برنامه ریزی کرده و این را باید بدانند که خط مقاومت با دارا بودن روحیه شهادت طلبی و جهادی همیشه پیروز است.

مجتبی بلباسی در پایان سخنان خود گفت: ما با شهدای عزیر اینجا پیمان می بندیم که تا آخرین نفس و تا اخرین لحظه تداوم دهنده خط صلح وشهادت که برآمده از تفکر عاشورایی و فرهنگ حسینی ماست پشت این مقام می ایستیم و لبیک می گوییم.

امام جمعه محترم شهرستان ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره همه شهدای انقلاب و همچنین 7شهید جنگل دالخانی گفت:در دوران دفاع مقدس با وجود کمبود تجهیزات جنگی اماخودمان را با توقع کم و با ایمان تجهیز میکردیم .کمترین امکانات بیشترین نیرو را به ما میداد تا بهترین نتیجه را بگیریم.

حجت الاسلام رضایی تاکید کرد:اولین عامل برای پیروزی در جنگ، باور وقوع جنگ است و خطاب به اساتید حاضر گفت: شما اساتید بسیجی باید باور وقوع جنگ نرم را برای اساتید و دانشجویان و دیگر بسیجی ها جا بندازید. درواقع ما درگیر جنگ نابرابر هستیم.

وی اظهار داشت:عزیزانی که در دفاع از میهن و انقلاب و در مقابله با اشرار تلف شدند تجلیل می شوند و باعث افتخار ما هستند اما اگر در جنگ نرم تلفات بدهیم آیا بنظر شما جای تجلیل دارند؟ آنانی که در جنگ نرم شکست می خورند آیا در جامعه می توانیم از آنان با افتخار نام ببریم؟جنگ نرم خیلی سخت است انشالله بتوانیم در این جنگ نابرابر هم پیروز میدان باشیم.

سرهنگ محمد جعفری درحاشیه این برنامه اردویی گفت:وقتی که انقلاب به پیروزی رسید دشمنان ما استکبار غرب به هر نحوی خواستند به پیکره نظام ضربه بزنند اما مردم ما ،بسیجی ها،ارتش و سپاهیان نشان دادند که گوش به فرمان ولایت و مقام معظم رهبری هستند و از انقلاب و نظام ما دفاع کردند، از خون و جان خود گذشتند تا نظام ما سرپا بماند

فرمانده سپاه رامسر با اشاره به وجود 275شهید در شهرستان تاکید کرد: اینکه میگوییم از جان و خون خودبرای دفاع از مرز و بوم و نظام جمهوری اسلامی گذشتند به نقل از زبان نیست بلکه بهینه نشان داده شد و وجود 275 شهید در شهرستان رامسر خود گویای این امر است.چرا که دشمن و مستکبران قرار بود ظرف مدت ده روز نظام و انقلاب مارا سرنگون کنند و جشن پیروزی را در تهران برپا کنند اما مردم فهیم و بسیجی های عزیزمان وغیورمردان ما در ارتش و سپاه ، گوش به فرمان ولایت و مقام معظم رهبری با حماسه سازی های مردم مادر جنوب کشور و همچنین در مقابله با اشرار که اخیرا نمونه بارز آن شهادت سید علی نیاستی می توان نام برد،همه و همه از کشور عزیزمان دفاع کردند ومانع از پیروزی دشمنان شدند .

سرهنگ جعفری در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه رشادت هایی هم عزیزان ما در شمال کشور در ایام مبارزه با نفاق در شهرها و مناطق جنگلی ما داشتند طبیعتا وظیفه ماست که اقداماتی را داشته باشیم جهت انتقال فرهنگ و رشادت هایی که شهدای عزیزمان در مبارزه با منافقین کوردل داشتند و اینکه مردم ما بدانند برای دفاع از کشور و نظام ما چه اتفاقاتی افتاد و چه مراحل سختی را جوانان و مردم غیورمان در آن زمان پشت سر نهادند.

گفتنی است در ادامه برنامه های فرهنگی به اجرا در آمد و سردار جمشید حجتی نیا نیز از یادگاران هشت سال دفاع م

قدس نحوه به شهادت
رسیدندهفت شهیدان جنگل دالخانی توسط منافقین را برای حاضرین روایت کرد و در آخر نیز از خانواده های شهدای ترور و شهید مدافع حرم و خانواده شهید علی نیاستی تجلیل بعمل آمد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar