سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۷۳۱۰۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵- ۲۵: ۲۲
رئیس سازمان صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از برخورد با شرکت‌های غیر قانونی طراح و نصب آسانسور در استان خبر داد و گفت :نصب آسانسور تنها باید از طریق شرکت‌های دارای پروانه

داریوش دیودیده عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات حوزه فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آسانسور که با حضور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نمایندگان دادستان مرکز استان، راه و شهرسازی، تعزیرات حکومتی، استاندارد، اتاق اصناف، نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و پلیس امنیت و اطلاعات عمومی برگزار شد گفت: عدم توجه به استانداردهای نصب آسانسور به منزله بازی با جان افراد است.

رئیس سازمان صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: لازم است مردم و مالکان حساسیت بیشتری داشته و از خدمات شرکت‌‌های بدون مجوز و فاقد استاندارد استفاده نکنند.

دیودیده اظهار داشت: تنها 7 شرکت دارای پروانه و مجوز رسمی فعالیت و بر اساس بررسی‌های انجام شده 21 شرکت به صورت غیر قانونی در حال فعالیت در سطح استان هستند.

وی گفت: نصب آسانسور تنها باید از طریق شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور که صلاحیت آنها از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد تأیید و دارای پروانه کسب از اتاق‌های اصناف هستند صورت گیرد در غیر این صورت پایان کار از طریق مراجع ذی‌صلاح ارائه نمی‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیشتر فعالان در صنف آسانسور در هنگام انعقاد قرارداد تنها منافع خود را در نظر گرفته و هیچ گونه حق و حقوقی برای مصرف کننده در نظر نمی‌گیرند بنابراین انتظار می‌رود بهره‌برداران به دقت قرارداد را مطالعه کرده و حتی جزئیات قطعاتی که قرار است در هنگام طراحی آسانسور استفاده شود را در قرارداد قید کنند.

دیودیده با اشاره به اینکه با افزایش تقاضا برای نصب آسانسور در واحدهای در حال احداث برخی افراد سودجو با اجاره یک مغازه یا سیار و ثبت شرکت بدون داشتن مجوز اقدام به نصب آسانسور می‌کنند، افزود: در صورت بروز مشکل برای آسانسور چون بیشتر این افراد اقدام به جابجایی محل کار یا تغییر نام محل فعالیت خود می‌کنند پیگیری بهره‌برداران بی‌نتیجه باقی می‌ماند.

وی تأکید کرد: برا اساس قانون در صورت نصب آسانسور از سوی شرکت‌های فاقد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، اداره کل استاندارد برای بهره‌برداران تأییدیه گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور صادر نمی‌کند.

دیودیده با بیان اینکه فعالیت شرکت‌‌های نصب آسانسور فاقد مجوز تخلف محسوب می‌شود اظهار داشت: 21 شرکت به صورت غیر قانونی در حال فعالیت در سطح استان هستند و در مرحله اول یک شرکت با تشکیل پرونده 220 میلیون ریالی به تعزیرات حکومتی استان معرفی و برای بقیه شرکت‌ها با تشکیل گشت‌های مشترک بازرسی نیز اقدامات قانونی لازم در حال انجام است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به نقش رسانه‌‌ها در افزایش آگاهی مردم به خطرات استفاده از آسانسورهای بدون کیفیت اشاره و از خبرنگاران و مطبوعات خواست تا نسبت به وجود خطرات ناشی از نصب آسانسورهای غیر استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: