سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۷۳۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۵- ۱۷: ۱۱
زاکانی در نشست خط امام مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور:
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: عناصر تجدیدنظر طلب غرب‌گرا از مکتب امام عدول کردند،این افراد در مقابل استکبار وادادگی دارند و در مرحله تقابل با ولایت فقیه و ضدانقلابی قرار گرفتند.
به گزارش خبرگزاری بسیج، علیرضا زاکانی در نشست خط امام مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور با موضوع «انقلابیگری و آینده انقلاب اسلامی» که در محل دانشگاه صنعت، آب و برق مشهد برگزار شد، اظهار داشت: سه انقلاب متصور است که ما در انقلاب اول استبدادزدایی کردیم که سبب به چالش دچار شدن نظام سلطه بود و پس از آن در 13 آبان 58 انقلاب دوم محقق شد که مواجهه مستقیم با نظام سلطه پیدا کردیم.
وی افزود: در این مواجهه از انحراف انقلاب جلوگیری شد و به تعبیر امام از انقلاب اول هم بزرگ تر بود.
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب سوم بازگشت به اصل انقلاب و تحول در جامعه را هدفگذاری کرده و برای تکامل انقلاب لازم است.
 
وی با اشاره به اینکه پیام انقلاب، پیام جهانی بود گفت: انقلاب تاثیرات جهانی داشت و انقلاب فرانسه و روسیه در مقابل انقلاب ما نمونه‌های ناقص هستند اما این نمونه‌های ناقص منبع تمدن غرب شد و انقلاب دیگر، 70 سال قطبی بودن در جهان استکبار را درهم شکست.
 
زاکانی تصریح کرد: انقلاب بابد تجلی از ظهور صغری باشد تا ظهور کبری رقم بخورد؛ برای این مقصود رهبر انقلاب فرمود پنج گام باید برداریم که شامل انقلاب، نظام، دولت، جامعه و تمدن اسلامی است.
 
وی خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب در بحث شکل گیری دولت اسلامی متوقف هستیم هنوز در مرحله دوم باقی مانده‌ایم.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه در این مقطع نیازمند یک فهم تاریخی هستیم، گفت: انقلاب اسلامی وقتی پیروز شد الگویی مبتنی بر اسلام ناب توسط امام را به جامعه مطرح کرد که متناسب با نیاز جامعه و مبتنی بر بیزاری از استکبار، وابستگی و به جان به لب رسیدن مردم از استبداد داخلی بود که بسیاری از نیازهای خفته مردم در جامعه را نیز پاسخگو بود.
 
وی با بیان اینکه امام یک افق جهانی را در مقابل مردم قرار داد گفت: در این 37 سال همیشه ناظر به دفع آفت‌ها حرکت کردیم و کمتر توجه کردیم انقلاب چه نیازهایی دارد که در واقع آفت‌زدایی یک تلاش حداقلی است در حالی که توجه به نیاز، سبب بالفعل شدن ظرفیت انفلاب می‌شود.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به فراخوان رهبر انقلاب به انقلابی بودن تمامی اقشار جامعه گفت: آفت‌زدایی گام اول است و نباید در آن محدود شویم و باید به اقتضائات انقلاب و نیازهاش توجه کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه نظام توانسته تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، افزود: حاج قاسم سلیمانی در مجلس نیز این امر را گفت که با تدبیر مقام معظم رهبری تهدیدات دشمن تبدیل به فرصت شد.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: جبهه مدافع انقلاب دچار بی‌برنامگی در تلاش برای تحقق اهداف اسلامی شده، ضمن اینکه فرسودگی انسانی و فکری در افراد آن به وجود آمده است.
 
وی خاطرنشان کرد: از اینکه در حال حاضر فقط به انتخابات فکر کنیم باید ممانعت شود ما لحظه لحظه در مواجهه با نظام استبداد قرار داریم و انتخابات یکی از مواقع مهم است.
 
زاکانی با بیان اینکه عناصر تجدیدنظر طلب غرب‌گرا از مکتب امام عدول کردند گفت: این افراد در مقابل استکبار وادادگی دارند و در مرحله تقابل با ولایت فقیه و ضدانقلابی قرار گرفتند.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: بی بی سی فارسی دو نوبت برای حسن روحانی در انتخابات سال 92 تبلیغ کرد؛ در واقع این پیوستگی نامبارکی است که سبب می‌شود نامحرمان و عناصر ناسالم انقلاب را به بیراهه ببرند،روحاني بايد پاسخ دهد كه چرا فيلم تبليغاتي‌اش ازbbcپخش مي‌شود.
 
زاکانی با بیان اینکه نظام سلطه جنگ نظامی، شکاف در ملت، جنگ اقتصادی و امروز نفوذ را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرد، گفت: نفوذ از ابتدای انقلاب بوده و کم هزینه‌ترین کار است که امروز افزایش یافته تا جایی که مسئول عنصر نفوذی شود و راه نظام سلطه را عامدانه دنبال می‌کند.
 
وی با بیان اینکه مهم‌ترین چالش و مانع ما نظام سرمایه‌داری و لیبرال غربی است، گفت: بزرگ‌ترین چالش درونی ما مسئولان بی‌باور به مکتب امام، فاصله‌گیری از آرمان و ارزش‌ها، تشتت و بی‌برنامگی جبهه انقلاب و غیره است.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: الزامات پیشروی ما این است که باید به مکتب امام بازگردیم؛ در واقع مجموعه منظومه فکری امام و حضرت آقا یک نسخه منسجم و شفابخش در ساحت‌های مختلف است.
 
وی با اشاره به 12 گامی که برای تحول و در جریان انقلاب سوم ضروری است گفت: نیازمند شناخت وضعیت خطیر انقلاب اسلامی هستیم و شناخت دقیق در بین مسئولان باید به گونه‌ای باشد که با هم هم‌داستان شوند چون فرصت‌ها محدود است.
 
زاکانی با بیان اینکه انقلاب هم در اوج قدرت است و هم در اوج تهدید گفت: در جبهه انقلاب تغییر باید از خود شروع شود؛ چون مردم باور می‌کنند اهل تغییر هستیم و از طرفی سبب افزایش توان جبهه انقلاب می‌شود.
 
به گزارش تسنیم، دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به ضرورت مدیریت افکار عمومی گفت: با این روش می‌توانیم از تاثیرگذاری جبهه غرب بکاهیم که در این راستا بابد یک فکر پیشرو داشته باشیم که به یک گفتمان مسلط و غالب در جامعه تبدیل شود.
 
وی افزود: این فکر می‌تواند مردم را مجاب و جذب برای پشتیبانی از جبهه انقلاب کند لذا سازماندهی، پیوستگی و نهضت روشنگری در کشور گام بعدی تحول است.
زاکانی با بیان اینکه فضای مجازی یک فرصت طلایی است گفت: تشکیل جبهه رسانه‌ای برای ارسال مناسب پیام و پژواک فکر پیشرو در میان مردم با حضور فعالانه در فضای مجازی در مقابل جبهه غرب امری ضروری است.
 
وی با بیان اینکه برای افزایش سرمایه‌‌های اجتماعی جبهه انقلاب نیاز به افزایش خدمتگزاری داریم گفت: ما باید خادم و نوکر مردم باشیم و مردم باید در چهره مسئول انقلابی نوکری را ببینند به طور مثال جبهه غرب‌گرا نگاه اقتصاد آزاد دارد در حالی که مکتب امام در کنار تولید ثروت بر توزیع ثروت تاکید دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: کسانی که فیش‌های نجونی دارند و اختلاس می‌کنند بر سر ما منت می‌گذارند که داریم مدیریت می‌کنیم و می‌گویند ما که با وجود سرمایه‌هایمان نیازی نداریم.
 
وی با اشاره به اینکه نیازمند دو قطبی‌سازی جامعه هستیم، گفت: این دو قطبی نباید سیاسی باشد بلکه یک دو قطبی اجتماعی برای مواجهه با فقر و ناراستی‌ها و فشاد و تبعیض ایجاد کنیم.
 
دبیرکل جمعیت رهپویان افزود: قوه قضائیه به تنهایی نمی‌تواند با فساد مقابله کند لذا باید جنبش اجتماعی و نهضت مطالبه‌گری برای فراگیر کردن اصلاحات درست انقلابی را دنبال کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه بابد از فردگرایی عبور کنیم، گفت: ایجاد هویت جمعی، کادریابی و کادرسازی برابر نیاز انقلاب، برنامه‌ریزی برای اقدامات اولویت‌دار و مورد نیاز و انقلاب برای ارتقای کارآمدی نظام و غلبه بر موانع موجود بر سر راه الگوی پیشرفت اسلامی مورد نظر است.
 
زاکانی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: سال 90 جبهه متحد و پایداری باهم رقابت کردند و رقابت غلطی بود که سال 94 این اشتباه را جبران کردیم در وحدت موفق شدیم اما یک خلاء داشتیم.
 
وی افزود: اول اینکه دیر به وحدت رسیدیم و دوم اینکه عَلم دفاع از وضع موجود در دست ما بود و طرف مقابل علم تغییر در دست داشت و متن جامعه اهل تغییر است.
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه فکر منسجم پیشرو و که موتور محرکه است نداشتیم گفت: برنامه شفافی برای جامعه نداشتیم از طرف دیگر لیست ما هم مخالف صد در صد برجام داشت و هم موافق که درست نبود.
زاکانی خاطرنشان کرد: در انتخابات سال گذشته جامعه ما عکس‌العمل مناسب به عملکرد تفکر انقلابی نشان داد نه رای به تفکر غربی.
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar