سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۷۴۴۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۵- ۳۶: ۱۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رقم بیش از ۴۲ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا و افزایش صادرات مواد غیرنفتی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری این استان در ۵ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ابراهیم ایدنی با ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان از آغاز سال 95 تا ابتدای شهریورماه امسال اظهار داشت: در این مدت در مجموع 42 میلیون و 152 هزار و 824 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان با رشد 22 درصدی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر 26 میلیون و 198 هزار و 482تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 15 میلیون و 954 هزار و 342 تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

عالی‌ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان حجم کل کالاهای صادر شده در بخش نفتی در پنج ماهه سال 95 را 6 میلیون و 491 هزار و 183 تن اعلام کرد و از افزایش 57 درصدی این بخش از عملیات بندری خبر داد.

ایدنی گفت: در این مدت یک میلیون و 486 هزار و 313 تن انواع کالا در بخش نفتی وارد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت 41 هزار و 703 تن انواع مشتقات و فرآورده‌های نفتی از طریق پایانه‌های بنادر این استان در سالجاری خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده 7 میلیون و 935 هزار و 143 تن از اینگونه فرآورده ها کابوتاژ شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از 3 میلیون و 950 هزار و 155 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 15 درصدی است.

وی گفت: در 5 ماهه نخست امسال بالغ بر 681 هزار تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که افزایش 29 درصدی را در این رابطه شاهد بودیم .

این مسئول بیان کرد: در مدت یاد شده یک میلیون و 915 هزار و 701 تن انواع کالای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری استان با رشد 3 درصدی ترانزیت شده است.

ایدنی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان در پنج ماهه نخست سال 95 را 14 میلیون و 830 هزار و 506 تن را با رشد 55 درصدی اعلام کرد.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، 864 هزار و 432 TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش 28 درصدی به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان در پنج ماهه نخست سال 95 را بیش از 16 هزار فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان دو هزار و 151 فروند شناور بالای هزار تن و 13 هزار و 890 فروند از کشتی‌های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن وزن داشته‌اند.

ایدنی با اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری این استان گفت: پهلوگیری شناورها در این مدت، در مجموع 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اهمیت ویژه این استان در کشور به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران گفت: از ابتدای امسال تاکنون 8 میلیون و 712هزار و 450 نفر سفر جابه‌جایی مسافران در بنادر مسافری و چند منظوره این استان به ثبت رسید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar