سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۷۵۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵- ۱۱: ۱۴
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خبرداد:
دکتر جهانسوز، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گفت: علیرغم تاکید حضرت امام(ره) راجع به اینکه کشاورزی محور استقلال کشور است، در دولتها به عنوان اولویت بالای کشور به آن نگاه نشده است.

تهیه گزارش از مردان بی ادعای عرصه جهاد که کمتر راجع به سوابق مجاهدت های خود می گویند، از سختترین نوع مصاحبه ها محسوب می شود. بسیاری از این مردان نستوده حتی حاضر به مصاحبه نشدند تا شاید ذره ای خلل در نیت پاک خدمتشان ایجاد نشود. آنها نیز که پرسش های ذهن تشنه مان را لبیک گفتند، به هر ترفندی از معرفی خود طفره رفتند و تنها به آنچه که وظایف سازمانی بوده و باید عمل می شده اکتفا کردند تا اجر عملشان باشد با ارباب بی کفن،امام حسین(ع). در این میان به سراغ جناب دکتر جهانسوز، یکی از قدیمی ترین مسئولین حوزه جهاد سازندگی و کشاورزی کشور و رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی رفتیم تا علاوه بر تشریح برنامه های سازمان در هفته دفاع مقدس، مروری نیز بر خاطرات آن دوران داشته باشیم که ایشان تنها به همان گفتگو در حوزه ی سازمانی بسنده کردند.

به گزارش سازمانبسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر جهانسوز دانشجوی فعال انجمن اسلامی دانشجویان امریکا و کانادا بود که انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران به پیروزی رسید. وی بلافاصله پس از انقلاب به کشور بازگشت تا دین خود را در قبال این نظام نوپا ادا کند. با ورود به جهادسازندگی کشور ناخوداگاه پا به عرصه جنگ نهاد و تا پایان دفاع مقدس بی وقفه در ارتباط با جبهه های نبرد حق علیه باطل علی الخصوص جبهه گیلانغرب بود.

زندگینامه سردار شهید حسن باقری و 170شهید مهندس کشاورزی در کتاب و نرم افزار ستارگان درخشان آسمان گمنامی

رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: حدود 170شهید گرانقدر مهندس و یا دانشجوی کشاورزی شناسایی و ثبت کرده ایم که از معروف ترین آنها شهید بزرگوار، سردار رشید اسلام حسن باقری بوده است، که اطلاعات این شهدا در کتاب و نرم افزار ستارگان درخشان آسمان گمنامی جمع آوری شده که همراه با زندگی نامه و وصیت نامه این شهدا در آن گنجانده شده است.

بسیج در خط مقدم دفاع از کیان امنیت غذایی کشور

دکتر جهانسوز با اشاره به برگزاری همایش های علمی سازی کشاورزی در بیش از 250 شهرستان در سراسر کشور با حضور کشاورزان خبره در هفته دفاع مقدس، گفت: دیروز به صورت مستقیم به رویارویی با دشمن برخاسته بودیم و امروز مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در خط مقدم دفاع از کیان امنیت غذایی کشور هستند.

چهار چالش اساسی کشاورزی کشور

وی با اشاره به مشکلات کشاورزی کشور گفت: اولین مشکل این حوزه مغفول ماندن جایگاه بخش کشاورزی در برنامه ریزی کلان کشور است.

وی افزود: علیرغم تاکید حضرت امام (ره) راجع به اینکه کشاورزی محور استقلال کشور است، در دولتها به عنوان اولویت بالای کشور به آن نگاه نشده است و همین باعث تضعیف جایگاه واقعی کشاورزی در کشور شده است.

دکتر جهانسوز با اشاره به مساله نبود آمار و اطلاعات دقیق در بخش کشاورزی گفت: با توجه به وضعیت اکولوژیکی شکننده کشور، ما نیاز به کشاورزی دقیق و هوشمند داریم که همین برآمده از آمار دقیق است.

وی سومین چالش کشاورزی در کشور را کمبود آب عنوان کرد و افزود: ما با توجه به وضعیت گرمایش جهانی که اثر منفی بر تولیدمان داشته است، با کم آبی روبرو هستیم که می تواند آسیب جدی برای کشاورزی تلقی شود.

دکتر جهانسوز چهارمین مساله در حوزه کشاورزی را موضوع عدم ثبات بازار کشاورزی دانست و گفت: با وجود واسطه ها بازار به نفع تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان نیست.

آمادگی بسیج در رفع موانع کشاورزی

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، سهم بسیج در رفع مشکلات کشاورزی را حائز اهمیت دانست و افزود: با بهره مندی از جمع کثیری از مهندسین کشاورزی و برنامه های علمی که سازمان در مقابله با این چالش ها دارد، می توانیم به طور کامل هم در زمینه ی علمی سازی کشاورزی و هم در زمینه ی اجرای کاداستر، هوشمندسازی کشاورزی، اجرای الگوی کشت و... به داد مشکلات این حوزه برسیم.

وی در پایان با اشاره به کسانی که از سفره ی انقلاب طلبکار هستند گفت: این دهه، دهه ی عدالت است و عدالت حکم می کند همه ی درآمدها از یک استاندارد مشخص پیروی کند و وقتی اینطور نباشد می تواند اثر تخریبی در جامعه داشته باشد و کشاورزان و تولیدگران که در صف اول جهاد اقتصادی هستند را دلسرد کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar