سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۶۲۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵- ۰۰: ۱۲
امام جمعه موقت شال:
امام جمعه موقت شال گفت: بزرگترین ویژگیهای یاران سیدالشهداء (ع) این بود که موقعیتی را که در آن قرار داشتند به خوبی درک کردند و موقعیت حساس خود را شناختند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از بوئین زهرا، حجت الاسلام سید شمس الدین موسوی در مراسم عزاداری هیئت محبان اهل بیت شهرک کارمندان با بیان اینکه انسان باید درک و فهم صحیحی از وضعیت موجود داشته باشد گفت: یکی از بزرگترین ویژگیهای یاران سیدالشهداء (ع) این بود که موقعیتی را که در آن قرار داشتند به خوبی درک کردند و موقعیت حساس خود را شناختند.
وی وظیفه شناسی همراه با موقعیت شناسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر انسان موقعیت را بدرستی شناخت ولی متناسب آن عکس العمل نشان نداد سودی به حال وی نخواهد داشت و وظیفه شناسی اولین مقوله موقعیت شناسی است.
موسوی شالب مطرح کرد: جامعه باید بر اساس معیارهای امام حسین (ع) تربیت شود که اگر این کار بدرستی انجام شود جامعه آماده ظهور حضزت مهدی (عج) خواهد شد.
این کارشناس مذهبی مهم ترین درس یاران امام حسین (ع) را داشتن روحیه ایثار و از خودگذشتگی دانست و ابراز داشت: اگر روحیه ایثار اصحاب امام حسین (ع) در جامعه رواج پیدا کند جامعه به سوی آرمانهای الهی پیش خواهد رفت همان روحیه ای که در دفاع مقدس ما را به پیروزی رساند.
امام جمعه موقت شال در پایان یادآور شد: ما باید سبک زندگی امام حسین (ع) را در زندگی شخصی و اجتماعی خود پیاده کنیم زیرا برای دستیابی به یک جامعه آرمانی سیره و روش حسینی نیاز است.
2001/پ20/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar