سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۷۱۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵- ۴۳: ۰۹
«بسیج» گزارش می‌دهد
با وجود اظهارات صریح یک مقام قضایی اما گویی مدیران بانک ملی با تکذیب خبر فساد بزرگ 1200 میلیاردی، قصد پنهان کاری و سرپوش گذاری بر این فساد صورت گرفته را دارند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج،‌ روز گذشته روابط‌ عمومی بانک ملی ایران در واکنش به اظهارات دادستان کل کشور و دادستان تهران مبنی بر وقوع اختلاس 1200 میلیاردی در این بانک در اطلاعیه ای اعلام کرد: موضوع مطروحه اختلاس نبوده و همچنان که دادستان محترم تهران فرموده‌اند، پرونده مذکور صرفاً مربوط به اعطای تسهیلات و خدمات بانکی در سنوات گذشته بوده است که بخشی از مانده تسهیلات از محل وثایق نقدی در اختیار بانک ملی ایران تسویه گردیده و باقیمانده آن نیز از پوشش وثیقه ملکی مناسب برخوردار است و اقدامات لازم در راستای وصول طلب به استناد وثایق مورد اشاره نیز در جریان است که لازم می‌دانیم در این ارتباط از همکاری، زحمات و حمایت‌های مقامات محترم قضایی و ضابطین محترم تشکر و قدردانی نمائیم.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران 9 آبان ماه در نشستی با معاونانش با بیان اینکه برخی رسانه‌ها اطلاع رسانی‌های بعضا اشتباهی را در خصوص پرونده بانک های ملی و ملت داشته اند، ‌اظهار داشت: 1200 میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سوال ها مطرح است که مسوولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که 1200 میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می دهند!

بر اساس این گزارش،‌ اطلاعیه عجیب بانک ملی تنها چند ساعت پس از سخنرانی حسن روحانی در مجلس منتشر شد، به نوعی می توان گفت اظهارات روز گذشته رئیس جمهور نوعی خط دهی به این بانک دولتی برای دفاع از خود بود،‌ چرا که در بخشی از این اطلاعیه آمده است که مبلغ مذکود یک بدهی بانکی است و روحانی نیز در سخنرانی خود به این موضوع اشاره کرده بود و گفته بود که فساد را نباید بزرگ کرد!

با وجود اظهارات صریح یک مقام قضایی اما گویی مدیران بانک ملی با این اطلاعیه، قصد پنهان کاری و سرپوش گذاری بر این فساد صورت گرفته را دارند،‌ چراکه بر اساس اظهارات دادستان تهران،‌ بانک ملی در حالی که شخصی 1200 میلیارد به این بانک بدهکار بوده است،‌ دوباره اقدا به اعطا تسهیلات و وام به آن شخص نموده است.

انتظار می رود مدیران این بانک بزرگ دولتی به جای تلاش برای بازی با کلات اختلاس و فساد، با شفاف سازی صحیح و سالم،‌ از وقوع چندباره چنین فسادهایی در نظام بانکی جلوگیری کنند.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar