سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۷۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵- ۵۷: ۰۸
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی در گفتگو با «بسیج»:
علی فضلوی گفت: حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشور تنها وظیفه دولت نیست و مردم هم باید در این امر مهم دولت و کشور را یاری کنند و پویشی مردمی در جهت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
علی فضلوی مسؤول سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به لزوم حذف دلار از مبادلات بین المللی کشور اظهار داشت: حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشور تنها وظیفه دولت نیست و مردم هم باید در این امر مهم دولت و کشور را یاری کنند و پویشی مردمی در جهت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

فضلوی با بیان اینکه عدم استفاده زائران حسینی از دلار در سفر اربعین می تواند نخستین گام در تحریم دلار باشد، افزود: اگر تمام زائران ایرانی بجای دلار آمریکا از وجه رایج ایران که ریال است یا همان دینار عراق در سفر خود استفاده کنند به امر مهم حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشور کمک شایانی کرده اند و در این راه هم در راستای توصیه رهبری در خصوص حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشور کمک کرده و هم موجب شکستن اقایی دلار آمریکا در بازار جهانی شوند.

وی تأکید کرد: اربعین امسال به عنوان آغازی بر حذف دلار از مبادلات اقتصادی ایران و جهان اسلام  باشد تا دلار خریداری نکنیم و تنها از ریال ایران و یا دینار عراق استفاده کنیم و سازمان حج و زیارت هم در سامانه های خود چنین مهمی را قرار دهد تا دلار را تحریم کند و برای تهیه روادید دلار را به مفهوم ارز در نظر نگیرند.

فضلوی در خاتمه گفت: دلار فاقد ارزش بوده است و بی خاصیت است از این رو باید در مسیرهای مختلف معاملات و تبادلات مالی دلار را حذف کنیم تا تحریم و سایر رخدادهای اقتصادی تحمیل شده استعمار جهانی کشورمان را دستخوش آسیب اقتصادی نکند و بهتر است علمای محترم تحریم دلار در اربعین را فتوا دهند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar