سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۸۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵- ۳۸: ۱۳
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس ضوابط برجام، آمریکا حق نداشت تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند، گفت: مسئولان برجام در مقابل تمدید تحریم‌ها علیه ایران برخورد قاطعانه‌ داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک با بیان اینکه آمریکا همیشه دشمن اسلام است، اظهار داشت: سران سلطه با تغییر افراد در دشمنی و خصومت خود نسبت به اسلام ناب محمدی تغییری حاصل نمی‌کنند، این در حالی است که در داخل کشور برخی مجذوب آمریکا بوده و به این موضوع فکر می‌کنند که می‌توان با آمریکا کنار آمد اما این تصور خطا و اشتباه است.

وی با اشاره به انتخابات آمریکا و واکنش‌ها در داخل کشور بیان کرد: این روزها نسبت به نتیجه انتخابات در آمریکا شاهد عزا و عروسی برخی افراد در داخل کشور هستیم، اما به قول فرمایش رهبر معظم انقلاب ما نه عزادار هستیم و نه خوشحال، چون همه آنها یک روند را طی می‌کنند و آن تداوم خصومت و دشمنی با ایران است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران تصریح کرد: تحریم‌های جدیدی که آمریکا به مدت ۱۰ سال علیه ایران تمدید کرد دلیلی بر همین مدعا است، آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست، دروغگو است و سران سلطه با هدف براندازی جمهوری اسلامی و انداختن ستون خیمه اسلام یعنی ولایت حرکت خود را ۳۸ سال است که دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که آمریکا به دلیل مقاومت، آگاهی و بصیرت مردم ایران و تبعیت آنها از محور حاکمیت دینی یعنی ولایت تا کنون نتوانسته کاری از پیش ببرد.

سالک با اشاره به روش‌های جدید آمریکایی‌ها برای پیاده سازی پروژه نفوذ علیه جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که از طریق بستن قراردادهای مختلف باید در ایران نفوذ کرد، قراردادهایی مانند، آی.پی. سی، اف.ای.تی.اف، تجاری شدن جهانی، کنترل موشکی و ده‌ها مسئله دیگر که آمریکا در این راستا به دنبال آنهاست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین باید با قدرت، دقت، استقامت و مقاومت ترفندهای دشمن را تعقیب و رصد کرد و پاسخ آنها را به موقع داد.

وی بیان کرد: براساس ضوابط برجام، آمریکا حق نداشت تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند، اما اکنون تحریم‌ها علیه ایران را برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرده‌اند، بنابراین مسئولان برجام و کسانی که مذاکرات را انجام داده‌اند به ویژه رئیس جمهور و دیگران باید با سرعت، دقت و عاقلانه برخورد قاطع خود را در مقابل این نوع حرکت‌ها انجام دهند و ما مطمئن هستیم که مسئولان ما اقدام به موقع خود را انجام خواهند داد.

سالک خاطرنشان کرد: زمزمه‌ای در مجلس بود که اگر آمریکا اقدامات اینچنینی داشته باشد مجلس نیز موضع‌گیری به حقی را اعلام کند که بعد از تعطیلات مجلس باید ببینیم چه تصمیماتی گرفته می‌شود.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar