سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۸۴۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵- ۵۷: ۱۳
روایت یک تراژدی غم انگیز از زبان یونیسف؛
سازمان یونیسف، اعلام کرده است که روزانه ۲۱ هزار کودک فقیر در جهان توسط فقر، گرسنگی و بیماری‌هایی که به راحتی قابل پیشگیری هستند، جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش سرویس بسیج جامعه پزشکی خبرگزاری بسیج، globalissues نوشت: فقر، گرسنگی و بیماری‌هایی که به راحتی قابل پیشگیری هستند و سایر عوامل مرتبط، قاتلان خاموشی می‌باشند که علیرغم مقیاس وسیعی که در به وجود آوردن فاجعه در جهان دارند، به ندرت در تیتر رسانه‌ها جای می‌گیرند.

 

آیا می‌دانید روزانه 21 هزار کودک فقیر در جهان می‌میرند که شرح آن اینچنین گزارش شده است: در هر 4 ثانیه، 1  کودک در حال مرگ است و 14 کودک در هر دقیقه از بین می‌روند؛ 7.6 میلیون کودک در هر سال می‌میرند؛ بین سال های 2000 تا 2010، 92 میلیون کودک به دلیل فقر، گرسنگی و بیماری، از دنیا رفته‌اند.

 

روایت این تراژدی از زبان یونیسف

سازمان یونیسف، به عنوان بخشی از سازمان ملل متحد گزارش داده است:2.5  میلیارد نفر در جهان دسترسی به وضعیت بهداشتی مناسب ندارند؛1  میلیارد کودک از یک یا چند خدماتی که برای زنده ماندن ضروری است، محروم هستند؛  148 میلیون کودک زیر 5 سال در مناطق در حال توسعه، دچار کمبود وزن متناسب با سن خود هستند؛ 101  میلیون کودک نمی‌توانند به مدرسه ابتدایی بروند؛ 22  میلیون نوزاد از ایمن سازی معمول در برابر بیماری‌ها محروم هستند؛ 7.6  میلیون کودک در سراسر جهان قبل از تولد 5 خود در سال 2010 درگذشتند؛ 4 میلیون نوزاد در سراسر جهان در ماه‌های اول زندگی می‌میرند؛ 2 میلیون کودک زیر 15 سال با HIV زندگی می‌کنند؛ و البته 500 هزار زن هر ساله از علل مربوط به بارداری و زایمان جان خود را از دست می‌دهند.

 

متاسفانه به نظر می‌رسد که جهان هنوز هم متوجه عمق فاجعه نشده است؛ منطقی است که انتظار برود مرگ و فاجعه در این مقیاس باید جزو اخبار نخست قرار بگیرد اما این مسائل تنها زمانی مورد بحث قرار می‌گیرند که جلسات جهانی تشکیل شود.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: