سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۸۹۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵- ۴۴: ۱۲
مشاور و دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی کشور:
دکتر زارعیان در افتتاح سی و ششمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای سازمان انرژی اتمی کشور در شاهرود گفت: با باز طراحی و مدرنیزه کردن رآکتور و بحث تولید آب سنگین برای رآکتورهای تحقیقاتی با ظرفیت اسمی 8تُن در سال به 16 تُن افزایش یافته و امروز 20تُن در سال است که بهترین و پاکترین آب سنگین با خلوص 99/95درصد در دنیا با سه شیفت کاری تولید می کنیم.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، اصغر زارعیان در مراسم افتتاح سی و ششمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای سازمان انرژی اتمی کشور در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود در سخنانی با یادی از شهدای هسته ای کشور و قدردانی از رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به اینکه امروز آمریکا تصمیم گیرنده نیست اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با بصیرت و دشمن شناسی راه خود را ادامه داده و سازمان انرژی اتمی فعالیت های خود را در راستای نمادی از اقتدار و عزت و اعتماد به نفس اجرا می کند.

وی افزود: با تعامل دانشگاه و صنعت هسته ای این مهم اتفاق افتاده و در آینده ادامه پیدا خواهد کرد و سازمان انرژی اتمی از بدو امر موضوع هسته ای و بنا به تدبیر و سیاست گذاری آمادگی لازم را داشته و دارد و با در دستور کار قرار گرفتن طرح مقابله و اقدام عملیاتی و نقشه راه برحسب اقدامات مقابل واکنش نشان می دهد و کارها عملیاتی می شود.

زارعیان خاطر نشان کرد: با توجه به تدابیر نظام هر زمان که بخواهیم به راحتی به حالت اول باز می گردیم و تمام الزامات آماده است تا به حالت قبل برگردیم و ما تابع نظام هستیم و مجری تصمیمات نظام می باشیم.

وی با بیان اینکه در عرصه صنعت هسته ای ما نگرانی خاصی نداریم تصریح کرد: پروند هسته دارای ابعاد حقوقی،سیاسی و فنی است که در عرصه فنی سازمان انرژی اتمی کار خود را نحو احسنت و شایسته با مدیریت رئیس سازمان دنبال کرده و این موضوع به دولت بر نمی گردد و متعلق به نظام است و دنبال می شود.

رئیس سازمان لیز کشور با اشاره به بحث آب سنگین اراک بیان کرد: ما دو مجتمع رآکتور و آب سنگین داریم که دو مجتمع جداست و ir40 در حال باز طراحی و مدرنیزه کردن رآکتور و بحث تولید آب سنگین برای رآکتورهای تحقیقاتی با ظرفیت اسمی 8تُن در سال به 16 تُن افزایش یافته و امروز 20تُن در سال است که بهترین و پاکترین آب سنگین با خلوص 95/99 درصد در دنیا با سه شیفت کاری تولید می کنیم.

وی ادامه داد: این تولید با هدف تجاری سازی و انحصار شکنی و حضور جمهوری اسلامی در بازار بین المللی است و اولین محموله آب سنگین را به کشور فروختیم که باور نداشت ما آب سنگین تولید کنیم و آن را بی اساس می دانست یعنی آمریکا که 28 تُن آب سنگین ما را خرید که البته ما محوله را به عمان صادر کردیم و بعد از آزمایش در آزمایشگاه های معتبر دنیا و تایید با دریافت پول نقد در ابتدا تحویل دادیم.

زارعیان با بیان اینکه روسیه دومین کشور خریدار آب سنگین کشورمان است بیان کرد: 32 تُن محصول روسیه شده که نیاز سال 2017 این کشور را تامین نموده ایم و برخی کشورهای اروپتایی نیز خواستار خرید محصوص با کیفیت ما هستند.

وی با بیان اینکه نظان سلطه آب سنگین ما را باور نداشت و دروغ می پنداشت اظهار کرد: آنها مثل محصول غنی سازی 20 درصد ما که باور نداشتند که در کمترین زمان و با پشتیبانی و دقت تولید شود که با همدلی و انسجام و اتحاد و توکل به خدا تولید شد و نمادی از افتخار در کشور شد که جمهوری اسلامی بالاتر از 20 درصد را هم می تواند تولید کند و اراده در صنعت هسته ای ما وجود دارد با کار جهادی انجام می شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar