سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۷۹۰۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵- ۲۶: ۰۸
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج به ریاست دانشگاه:
بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با انتشار نامه ای سرگشاده به ریاست دانشگاه نوشت: برای چندمین بار به صورت علنی اعلام می نماییم که اگر طی این چند روز پاسخ مناسب، عذرخواهی و لغو احکام بدون دلیل صورت نگیرد، با انتشار برخی دیگر از موارد خصوصا جلسه روز 16 آذر دست به اقدام دیگری خواهیم زد.

به گزارش بسیج نیوز ؛ بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در اعتراض به  برخورد های ناشایست و خارج از شان دانشگاهی حراست دانشگاه و اتفاقات وقایع چند روز اخیر در این دانشگاه با دانشجویان به خصوص دانشجویان بسیجی، نامهء سرگشاده ای را به محمد رضا رحیمی ریاست آن دانشگاه نوشت.


متن نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
ریاست محترم دانشگاه یاسوج

سلام علیکم
به استحضار می رسانیم که علی رغم برخوردهای نامتعارف مجموعه حراست دانشگاه با دانشجویان بسیجی و بسیج دانشجویی در مدت طولانی و به دلایل واهی تشکیل کمیته انضباطی و صدور حکم برای تعدادی از دانشجویان بسیجی؛ با این احتمال که جنابعالی چندان مطلع نیستید، صبر کردیم تا شاید در جریان قرار بگیرید و احیانا خواستار توضیح و یا توجیهی از همه و خصوصا دانشجویان باشید.

حال آنکه صدور اولیه احکام کمیته انضباطی دانشگاه و عدم بررسی اعتراض دانشجویان و نوع برخورد خشن و بدور از شان عوامل حراست با یکی از اعضای شورای مرکزی بسیج دانشگاه؛ ما را به این یقین رسانید که هم جنابعالی و هم همه اعضای هیئت رئیسه و چه بسا هیئت امنای دانشگاه کاملا در جریان همه اقدامات قبل بوده و هستید.

 حال چون میدانیم چه سربسته و چه سرگشاده برای این گونه نامه ها باید به کمیته انضباطی و حراست برویم و حکم ویژه دریافت کنیم، مناسب تر دیدیم که سرگشاده مواردی را به جنابعالی اعلام و اگر ظرف یک هفته نسبت به عذرخواهی از دانشجویان و ارائه دلیل برای احکام انضباطی صادر شده اقدامی نگردد، بدون شک دانشجویان دانشگاه بیش از این تحمل نداشته و دست به اقدامات دیگری که خود ما هم فعلا صلاح نمی دانیم خواهیم زد تا که صدای مظلومانه خود را به گوش مسئولین برسانیم اگر صلاح باشد.
  1. در جریان فعالیت های دانشجویی در ایام انتخابات مجلس، به هر دلیل و مسئله ای بین دو و یا چند نفر دانشجو مشکلاتی پیش آمد که فعلا از بازگویی رسانه ای آن خودداری می کنیم ولی در هر صورت با ورود یک طرفه حراست، تنها دانشجویان بسیجی به کمیته انضباطی فراخوانی و احکام غیر عادلانه دریافت کردند و طرف مقابل که عامل اصلی بودند به جای دعوت به کمیته تشویق شدند.
  2. از زمان انتخابات مجلس به این طرف نحوه برخورد عوامل حراست با اعضای بسیج دانشجویی بسیار تغییر کرده و روز به روز بدتر و چه در جلوی در ورودی و چه ساختمان ها به نحوی مشکل ایجاد می کند.
  3. از میان بردهای متعدد دانشجویی در دانشگاه، بردهای بسیج دانشجویی با حضور عوامل حراستی  به نحوی به یغما می روند.
  4. در روز 16 آذر عوامل حراست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه را به جلسه به اصطلاح روز دانشجو راه نمی دهند و اعلام می کنند که او را نمی شناسیم.
  5. مایع شرمساری دانشگاه در روز دانشجو موقعی است که وقتی یکی از اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی به توهین بی سابقه و بی نظیر  سخنران برنامه به ارکان نظام اعتراض می کند، توسط عوامل حراستی به بادکتک گرفته می شود و از سالن به بیرون انداخته می شود؛ که البته می دانیم فردا به بهانه برهم زدن نظم به کمیته انضباطی خواهد رفت و حکم وی نیز از قبل بر همه ما روشن است.
  6. نکته جالب این جاست، در دو برنامه قبل که توسط بسیج دانشجویی دعوت شدند و در همین بیان هم از دانشگاه یاسوج به جهت میزبانی میهمانان تشکر به عمل می آوریم، دانشجویان اجیر شده و معلوم الحال با بی ادبی تمام از شروع برنامه تا پایان ضمن توهین به سخنران و ارکان نظام، نظم جلسه را به هم می ریزد، قریب به 10 و حتی بیشتر عوامل حراستی و گاها شخص مسئول حراست دانشگاه حضور دارند و حتی یک اشاره و حرکت برای کنترل آنها نداشته و بارها مشاهده شده  تشویق هم می شوند؛ اما در جلسه دیگری که سخنران دوتا از قوای نظام را از صدام افلقی بدتر می داند جواب دانشجوی بسیجی معترض به این هتاکی کتک کاری و بیرون انداختن از سالن توسط عوامل حراستی است.
علی ایحال باز برای چندمین بار به صورت علنی اعلام می نماییم که اگر طی این چند روز پاسخ مناسب، عذرخواهی و لغو احکام نا عادلانه، صورت نگیرد، با انتشار برخی دیگر از حقایق خصوصا جلسه روز 16 آذر دست به اقدام دیگری خواهیم زد.

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج

انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar