سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۲۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵- ۱۷: ۱۴
در دیدار نعمت زاده و وزیر صنایع بلاروس مطرح شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با ویتالی ووک پیشنهاد ایجاد شورای همکاری تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس را مطرح و قرار شد دو طرف زمینه های ایجاد این شورا را فراهم کنند.
به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدرضا نعمت زاده تشکیل این شورا را برای رفع مشکلات پیش روی تجار و فعالان اقتصادی بسیار مهم برشمرد و افزود: امیدوارم ایجاد و فعالیت این شورا به تشکیل اتاق مشترک دو کشور منجر شود تا شاهد گسترش روز افزون سطح مبادلات تجاری ایران و بلاروس باشیم.
وی به رایزنی با مدیران روسی برای افزایش همکاری بین بانکی ایران و روسیه اشاره و تصریح کرد: با توجه به روابط بلاروس و روسیه این همکاری ها می تواند سه جانبه شود و بانک های روسی که در ایران و بلاروس فعالیت دارند می توانند زمینه ساز گسترش روابط بین بانکی باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی ایران برای همکاری با بلاروس در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی به ویژه کمباین خبر داد و گفت: این همکاری می تواند به صورت مشترک و متوازن در هر دو کشور ادامه داشته باشد.
محمد رضا نعمت زاده با بیان اینکه صادرات 2 کشور به یکدیگر در شرایط متوازنی نیست و صادرات بلاروس به ایران بیشتر است افزود: باید تلاش کنیم در زمینه های مناسب با گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی به توازنی در زمینه صادرات و واردات بین 2 کشور دست پیدا کنیم.
وی به توانمندی ایران برای تامین نیازهای بلاروس در زمینه مواد پلیمری ، خودرو و قطعات خودرو، دارو و تجهیزات پزشکی ، آبزیان ، مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی، محصولات صنعتی از قبیل مس، لوله، کابل و شیشه جام اشاره کرد و گفت: باید سهم ایران  و بلاروس در تامین نیازها یکدیگر به وضوح در نقشه راه اقتصادی 2 کشور تعیین شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم تدوین برنامه ای مشترک برای افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری 2 کشور تاکید و تصریح کرد: علاوه بر این برنامه مشترک، حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه های 2 کشور ، افزایش ملاقات های تجار 2 طرف و رفع موانع بانکی می تواند در توسعه مبادلات و مناسبات تجاری و صنعتی اثرگذار باشد.
وزیر صنایع بلاروس نیز در این دیدار با بیان اینکه برای بار دوم است که به ایران سفر می کنم افزود: همواره پیام دوستی و مهربانی از ایران دریافت کردم و این روابط دوستانه می تواند باعث افزایش روابط تجاری  و صنعتی 2 کشور شود.
ویتالی ووک هم با تایید نظر مهندس نعمت زاده مبنی بر تدوین برنامه ای مشترک برای ترسیم دورنمای روابط  و افزایش مبادلات 2 کشور گفت: آمادگی داریم تا با تشکیل شورای همکاری اقتصادی و تجاری 2 کشور ، علاوه بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی به توازن نیز در این زمینه دست یابیم.
وی از حضور شرکت های بلاروسی در نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی سال آینده در ایران خبر داد و افزود: در این بخش زمینه های مناسبی برای توسعه همکاری ها و سرمایه گذاری مشترک وجود دارد که با برنامه ریزی باید از آن بهره برد.
ویتالی ووک به فعالیت های معدنی و صنایع معدنی و ظرفیت های ایران در این بخش اشاره و تصریح کرد: آمادگی داریم تا ماشین آلات سنگین معدنی را برای توسعه فعالیت این بخش در اختیار ایران قرار دهیم.
وزیر صنایع بلاروس به وجود ظرفیت های مناسب برای نیز همکاری های 2 کشور در بخش های اکتشاف، حفاری، طراحی میادین نفتی  خبر داد و گفت: آمادگی تا تکنولوژی ساخت ماشین آلات حفاری را در اختیار ایران قرار دهیم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar