سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵- ۳۲: ۱۵
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی :
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: در بیمارستان صحرایی شهدای وحدت 2 مستقر در شوسف، 24 آذر روز سوم این طرح یک هزار و 929 نفر مراجعه کردند که از این تعداد 6 هزار و937خدمت ارائه شده و 33 مورد جراحی صورت گرفته است.

دکتر محمدرضا فخر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی اظهارداشت: بیمارستان صحرایی شهدای وحدت 2 یا بیمارستان سیار ثامن الائمه از 22 تا 27 آذرماه به همت بهداری رزمی مرکز شمال شرق نیروی زمینی سپاه برپا شده و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی استان مشغول ارائه خدمت به مردم محروم منطقه شوسف نهبندان هستند.

وی عنوان کرد: این بیمارستان با استفاده از سازه های کانکسی تجهیز شده و اقداماتی شامل ویزیت عمومی ، تخصصی، تزریقات، پانسمان نوار قلب، رادیولوژی و سونوگرافی و نیز اعمال جراحی را به صورت رایگان ارائه می کند.

وی افزود: در 24 آذر روز سوم این طرح یک هزار و 929 نفر مراجعه کردند که از این تعداد 6 هزار و937خدمت ارائه شده و 33 مورد جراحی صورت گرفته است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: تعداد افراد جهادگر در این بیمارستان صحرایی 160 نفر است که تعدادی از بهداری شمال شرق مشهد و تعدادی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی در این طرح حضور دارند.

وی ادامه داد: همکاران ما از خراسان جنوبی شامل 14 نفر متخصص، 8 نفر دندان پزشک و 24 نفر پزشک عمومی از ابتدای طرح و غربالگری تا پایان طرح حضور دارند.

فخر خاطرنشان کرد: همزمان با بیمارستان صحرایی اعزام تیم های تخصصی به روستای طبسین نهبندان شامل متخصص زنان، سونوگرافی، قلب، اطفال، چشم و بینایی سنج بوده است.

وی بیان داشت: در منطقه طبسین به نزدیک 600 نفر خدمت ارائه شده است. و داروی رایگان تحویل گرفتند و تعدادی هم متناسب با نیاز به بیمارستان های استان و شهرستان معرفی شدند.

وی افزود: با همکاری کمیته امداد شهرستان نهبندان ضمن برگزاری آموزش های بهداشتی اقدام به توزیع بسته لوازم بهداشتی هم بین دانش آموزان انجام شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar