سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۲۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۵- ۲۳: ۰۹
ابراهیم رزاقی:
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: شیوه عمل در اقتصاد مانند مقاومت در برابرتهاجم نظامی است،ما بایدبه فرماندهان و انسان هایی که قابل اعتماد در این عرصه تکیه کنیم.
به گزارش خبرگزاری بسیج، ابراهیم رزاقی، کارشناس مسائل اقتصادی در رابطه با عملکرد دولت یازدهم اظهار کرد: اصل قضیه این است در تمام مکتب های اقتصاد سرمایه داری لیبرالیسم ایران، اقتصاد مقوله های معینی همچون برنامه ریزی، صنعت، بودجه، تورم و ... دارد که این مقوله ها برمبانی فلسفی مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال در سوسیالیسم همه چیز باید دولتی باشد و در سرمایه داری همه چیز باید خصوصی باشد در صورتی که در ایران هم دولتی، هم تعاونی و هم خصوصی است.

 رزاقی افزود: معنای خصوصی در ایران و در سرمایه داری متفاوت است زیرا در سوسیالیسم خصوصی وجود ندارد و در حالی که هم در سرمایه داری و هم  سوسیالیسم اقتصاد هدف است حال در قانون اساسی ما آمده که اقتصاد وسیله است برای اینکه هرچه غیر از خدا به طور مثال سود،پول و یا ثروت هدف باشد برای آن ها نمایانگر این است که آن  شخص خدا را قبول ندارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی اظهار کرد: در سرمایه داری یکی از مبانی این است که علاوه بر اینکه همه چیز باید خصوصی باشد دولت هم نباید در اقتصاد دخالت کند و اگردولت دخالت کند به نفع بخش خصوصی ورود پیدا می کند.

 
رزاقی ابراز کرد:اگر نگاهی به اقدام بانکی بیندازیم، بانک های داخلی ما طبق گفته آمریکایی ها که به تروریسم  کمک نکنید و اگر کمک کنید در لیست سیاه قرار می گیرید برای  بانک های داخلی  خود تحریمی ایجاد کرد و بر اساس مبانی آمریکایی این اقدام پول شویی را انجام می دهند در نتیجه ما حساب بانکی خود را باید در اختیار آن سازمانی بگذاریم که قرداد با او بسته ایم تا آن ها بگویند که چه کسی تروریست است بنابراین تا کنون ما مقوله های اقتصادی را به گونه ای به کار برده ایم که ربطی به جمهوری اسلامی ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: بر طبق اصل 43 قانون اساسی وظیفه دولت در جمهوری اسلامی این است که اقتصاد، شغل، مسکن، بیمه، بهداشت و آموزش را برای همه مردم فراهم کند و تمام افرادی که بیکار هستند باید صاحب شغل شوند.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی تشریح کرد: طبق اصل 44 بخش دولتی صنایع بزرگ،صنایع سنگین و بانک ها را شامل می شود اما دولت بسیاری ازآن ها را خصوصی کرده و توجه نکرده است  درآمدی را که از خریدار می گیرند متناسب با آن چیزی که در اختیارش قرار میگیرد، نیست و در واقع با این اتفاق عده ای ثروتمند شده و بخش خصوصی را به وجود می آورند در صورتی که هیچ زحمتی نکشیده اند و عموما هم دلال هستند.

 

اجاره بهاء وسیله استثمار مستاجرها شده است

رزاقی در ادامه تاکید کرد: به نظر میرسد  در این 27 سال روز به روز بیکاری و فقر زیادتر شده است زیرا بیش از 50 درصد مردم ایران زیر خط فقر بوده و 6 یا 7 میلیون ایرانی قادر به خرید خانه نبوده و مستاجرهستند و هر سال هم اجاره افزایش می یابد که وسیله استثمار مستاجرها شده است.

این تحلیلگر مسائل اقتصادی عنوان کرد: در این 27 ساله 35هزار روستا خالی از سکنه شده اند که همه این ها ناشی از اجرای سیاست های تعدیل صندوق ملی پول آمریکا است و مجلس دولت را استیضاح نکرده و شورای نگهبان هم ایرادی نگرفته است در صورتی که باید طبق قانون اساسی دولت را استیضاح می کردند.


رزاقی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاومت در برابر هجومی که بر ما وارد شده است مثل هجوم نظامی در برابر این هجوم خطوط مختلفی وجود دارد و یکی ازآن ها این است که مقاومت کنیم و به این فکر نکینم چه اتفاقاتی می افتد بلکه به این فکر کنیم که اصل اساسی عدالت خواهانه در تمام جوامع انسانی مقاومت در برابر تجاوز است همان کاری که ما کردیم که ازصدام همه دنیا دفاع کردند اما ما ایستادیم و فکر نکردیم که ممکن است موفق نشویم بلکه ما به وظیف خود عمل کردیم.

 
وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر به ما تهاجم اقتصادی شده است که از زمان محمدرضاشاه این تهاجم آغاز شده است و بعد از انقلاب هم ما را مرتب مورد تهاجم اقتصادی قرار دادند که  در زمان امام(ره) تا حدودی مبانی قانون اساسی اجرا می شد که وزارت صنایع سنگین، صنایع ماشین سازی و صنایع دفاع را به وجود آوردیم که اگر این ها نبود آمریکا تا به حال به ما حمله کرده بود و همه این ها هم به وسیله دولت انجام شد.

 

عده ای وارد کننده سلطان واردات شده اند

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: پس از فوت امام(ره) و پایان جنگ تحمیلی مسئولین امر سیاست تعدیل اقتصادی سرمایه دار را به کار گرفتند که این فجایع همه رخ داد وقتی که این اتفاقات از 27 سال پیش تا کنون با یک مبنای معین سرمایه داری لیبرابی بوده است یعنی دولت دخالت نکند و همه چیز خصوصی شود و یک طبقه ثروتمندی را به وجود بیاورد که همه کاره هستند و آمریکا و فرانسه به این گونه هستند و ایران هم همین کار را کرد از طریق خصوصی سازی عده ای را ثروتمند کرده است و از طریق واردات دلار ارزان شده وعده ای وارد کننده سلطان واردات شده اند و عده ای هم از طریق صادرات ثروتمند شده اند و نتیجه آن رکود اقتصادی در جامعه بود.


رزاقی در ادامه ابراز کرد: تولید سودی ندارد و یا سود آن کم است و مالیات هم از فعالیت ها نگرفتیم در صورتی که آمریکایی از فعالیت های غیر تولیدی خودشان مالیات می گیرند و هر کس سود می خواهد باید به تولید وارد شود که ما دائما از طریق درآمد نفت 30 درصد مالیات گرفتیم و 70 در صد به جامعه تزریق کردیم که این مسئله ثروتمندان را ثروتمندتر کرد و فقرا فقیر تر شدند.

 

شیوه عمل در اقتصاد مانند مقاومت در برابرتهاجم نظامی است

این تحلیل گر مسائل اقتصادی با بیان اینکه شیوه عمل در اقتصاد مانند مقاومت در برابرتهاجم نظامی است، عنوان کرد: ما بایدبه فرماندهان و انسان هایی که قابل اعتماد در این عرصه تکیه کنیم،اما در حال حاضر فساد مدیران را ببینید ما مدیرانی انتخاب کرده ایم که اول به فکر خود هستند و غول آن فساد مدیران است ویا باید آن را ریشه کن کنیم یا آن ها ما را ریشه کن خواهند کرد.

رزاقی با اشاره به اینکه مسئولین اصلا متوجه اقتصاد مقاومتی نیستند، تشریح کرد: مقاومت یعنی از بین بردن مسائلی که موجب می شود دشمن از آن طریق به ما حمله کند و ما را در وضع نامساعدی قرار دهد مثلا اگر آن ها مواد کشاورزی را به ما نفروشند ما باید به کشاورزان ایرانی  یارانه دهیم و کشاورزی را تقویت کنیم، صنایع ما همه قطعات خود را از خارج می آورند و وابسته هستند ما باید قطعه سازی در ایران راه بیندازیم و دولت باید صنایع صنعتی کننده را به وجود آورد تا از واردات ماشین آلات خارجی بی نیاز شویم.

 

سیاست اقتصادی دولت بر اساس اندیشه های سرمایه داری لیبرال است

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: وزرات خانه های ماچه اندازه با این مبانی آشنا هستند و مدیران ما مدیران جهادی و جانباز هستند؟آیا نمایندگان مجلس همه انقلابی هستند؟اما می بینید که جلوی دولتی که سیاست آمریکایی را پیدا می کنند نایستاده اند،  وقتی فضا این گونه است به نظر می آید جبهه باطل آنچنان قدرتمند است که به قانون اساسی و اندیشه های امام(ره) ووصیت نامه وی عمل نمی کند و دائما دم از استقلال و محرومین می زند و می گوید آنچه که رهبری گفته است یعنی اقتصاد مقاومتی راپیدا کرده ایم  آنچه که مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفته است با آنچه که مسئولین پیاده می کنند، تفاوت دارد زیرا بیانات مقام معظم رهبری بر اساس قانون اساسی و اندیشه های امام(ره) است اما آنچه که دولتی ها می گویند بر اساس اندیشه های سرمایه داری لیبرال است و هرچه که بگذرد فقط وابستگی ایران را به خارج، نابودی تولید داخلی و وابستگی مواد غذایی به خارج، بیکاری، فقر و مشکلات مربوط به مردم محروم راافزایش می دهد.

رزاقی در ادامه اظهار کرد: مدیرانی بر سرکارند که روز به روز از یک اقلیت پولدار اشرافی حمایت می کنند و بر روی مجلس و خرید رای تاثیر می گذراند همان طور که آیت الله جنتی گفتند در انتخابات خرید رای زیاد بوده است ومن می ترسم که این نمایندگان مجلس نمایندگان ثروتمندان و پولداران باشند.

 

بهبود وضعیت اقتصادی با پاک سازی فضای مدیریتی

این تحلیل گر مسائل اقتصادی ابراز کرد: در نقطه ای هستیم که هیچ راهی جز پاک سازی مدیریت نداریم و باید به صورت انقلابی عمل شود در نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر که هرکه  به شما نزدیکتراست باید مجازات های سنگینتری برای او در نظر بگیرند و آبروی آن ها باید برود، همانطور که دیدیم هنگام مبارزه با فساد شخصی را به جای برکناری کامل از پستی در پست دیگر قرار دادند و به نظر می رسد مردم هم اطلاعی ندارند زیرا برخی از رسانه ها هم در دست همین افراد است و مسئولین ایران که امانت دار و مسئول هستند به جای اینکه از منافع ملی مردم ایران و این نظام دفاع کنند عملا از منافع غرب و آمریکا به شکل های مختلف دفاع می کنند زیرا تحت تاثیر آن طبقه ای هستند که ربطی به ملت ایران ندارد و این ها بزرگترین مانع پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است و دولت را مجبور می کنند که با دلار ارزان امکان واردات فراهم شود که سود 200 درصدی دارد که از واردات حاصل می شود وهیچ تولید کننده داخلی نمی تواند با آن رقابت کند.

رزاقی در ادامه تاکید کرد: تولید کننده داخلی تنها 15 در صد سود به دست می آورد و دولت هم از آن ها حمایت نمی کند و هرچه زمان می گذارد با فساد بیشتر مدیران وعدم دفاع نمایندگان مجلس از منافع ملی بر اساس قانون اساسی مواجه می شویم.
 

این کارشناس مسائل اقتصادی در پایان خاطر نشان کرد: گستاخی مدیران فاسد و نوع کار آن ها در حال افزایش است و شرایطی به وجود می آورد که به این نتیجه برسیم  از این طریق جواب نمی گیریم و باید از نیروهای انقلابی که از لحاظ سیاسی کاملا آگاه هستند، استفاده کنیم و آن هایی که به قانون اساسی و اندیشه های امام(ره) و مقام معظم رهبری عمل نکرده اند و خط منیت را انتخاب کرده اند و فضاسازی باطلی را انجام داده و مردم را فریب می دهند در واقع غرب زده شده اند.
منبع: آرمان کرمان
م
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar