سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۲۹۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵- ۵۶: ۰۸
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در گفتگو با «بسیج»:
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: فین تک‌ها در تمام دنیا در حال رشد و توسعه هستند و مکمل حوزه های رسمی عملیات پولی و بانکی و بویژه بانکداری الکترونیک هستند.

علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به فعالیت فین تک‌ها در ایران اظهار داشت: فین تک‌ها در تمام دنیا در حال رشد و توسعه هستند و مکمل حوزه های رسمی عملیات پولی و بانکی و بویژه بانکداری الکترونیک هستند؛ طبیعتا فین تک‌ها می توانند بار خوبی را از روی شانه های نظام بانکی بردارند به شرط آنکه در جایگاه خود حرکت کنند و اگر این ها بخواهند در سایه مقررات نظام بانکی عمل بکنند و یاری دهنده این نظام باشند، قطعا نقش مکمل و خوبی ایفا خواهند کرد و از همین طریق رشد می کنند.

وی تصریح کرد: اگر فین تک‌ها بخواهند وارد بازار رقابت با نظام بانکی شوند و به shadow banking (بانکداری سایه) دامن بزنند، طبیعتا دستگاه قانون گذار و نظارتی نظام پولی و بانکی جلوی فعالیت آن ها را خواهد گرفت اما بنده آینده فعالیت این استارت آپ ها را بسیار روشن و درخشان می بینم البته به شرط عمل در جایگاه خود.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در خصوص قانون گذاری برای فعالیت فین تک ها در کشور، گفت: اگر این ها بخواهند در قالب نظام بانکی کار کنند که طبیعتا نیازی به مقررات و قوانین اختصاصی ندارند و می توانند با قوانین موجود کار کنند، اما اگر هدفشان رقابت با بانک ها باشد، طبیعتا نه در دنیا این مقررات وضع شده و نه در ایران وضع خواهد شد چراکه حاکمیت نظام پولی کشور باید برقرار بماند و بانک مرکزی هم بر این موضوع بسیار تأکید دارد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar