سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۳۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵- ۲۰: ۱۰
پورمختار در گفت ‌و گو با «بسیج»:
نماينده مردم بهار و کبودرآهنگ گفت: این سوال مطرح است که چرا صرفا بر روند اجرای برجام توسط ایران نظارت صورت می‎گیرد اما درباره روند اجرای برجام توسط طرف مقابل پیگیری صورت نمی‎گیرد؟
محمدعلی پورمختارعضو کمیسیون قضایی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج پیرامون نامه وزیر امور خارجه به فدریکا موگرینی مبنی بر درخواست برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام برای رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا در تمدید قانون تحریم‌های ایران بیان کرد: امریکایی‎ها معتقد به این هستند که این اقدام نقض برجام نیست که این مسئله نشان ‎دهنده ابهامات موجود در آن است که موجب برداشت‎های متفاوتی از آن می‎شود که یکی از ایرادات برجام است، اما ازآنجایی که این اقدام نقض برجام بوده براساس سازو کاری که در متن برجام آمده هرگونه نقض و عدول از این توافقات دراین کمیسیون ویژه برجام مورد بررسی قرار می‎گیرد.

پورمختار در ادامه این مطلب توضیح داد: یکی از اشکالات برجام این است که امر قضاوت و رسیدگی به شکایت و تشخیص اینکه نقضی صورت گرفته یا نه را نزد متشاکی یعنی اعضای کمیسیون مشترک می‎بریم که باید توجه داشت اعضای این کمیسیون علیه ایران رأی خواهند داد و نتیجه علیه ایران  خواهد شد و حتی اگر فرض کنیم که در این کمیسیون حق به ایران داده شود، امریکایی‎ها زیربار این حرف نخواهند رفت چراکه امریکایی‎ها ثابت کردند که متعهد به این توافق نیستند از این‎رو این کار بی‎نتیجه خواهد بود.

نماينده مردم بهار و کبودرآهنگ تاکید کرد: لذا به جای این نوع نامه‎نگاری بهتر است یک راهکار دیگری در نظرگرفته شود و در این راستا مسئولین باید یک توقف جدی در رود اجرای تعهدات خود داشته باشند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به سفر امروز آمانو به ایران بیان داشت: این سوال مطرح است که چرا صرفا بر روند اجرای برجام توسط ایران نظارت صورت می‎گیرد اما درباره روند اجرای برجام توسط طرف مقابل پیگیری صورت نمی‎گیرد؟

پورمختار ادامه داد: مسئولین ما باید در این قضیه مدعی باشند و شدیدا پیگیری و با صراحت به آمانو اعلام کنند که روند اجرای برجام را متوقف می‎کنند تا تعیین تکلیف شود، همچنان‎که در این راستا باید یک سری اقداماتی را در خصوص ازسرگیری فعالیت‎های هسته‎ای آغاز کنند ازجمله اینکه سازمان انرژی اتمی برگرداندن ماشین‎های غنی‎سازی را در دستور کار قرار دهد و مجدد باید فردو را احیا کند و یک اقدامات عملیاتی را بایستی در دستور کار قرار دهد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar