سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۵۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۵- ۴۳: ۰۸
کارشناس ارشد پژوهش و فناوری:
کارشناس ارشد پژوهش و فناوری گفت: نخبگان بیشترین و مناسب ترین بستر برای رشد و ارتقای نوآوری و فناوری را می توانند در سطح جامعه به وجود آورند که در این حیث مسئولین ضمن بها دادن به این قشر فرهیخته می بایست شناسایی تخصصی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه را اولویت کاری خود قرار دهند.

طاهر جعفری، کارشناس ارشد فناوری و پژوهش طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر در خصوص نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی و توسعه ملی اظهار کرد: نقش نخبگان در جامعه و افتخار و استقلالی که برای آن موقعیت اجتماعی به دست آورده اند می تواند راهکاری برای رسیدن به اهداف ملی و دستاورد های اقتصادی باشد که مهمترین آنها افتخارآفرینی در طرح های دانش بنیان و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: نخبگان می توانند به تنهایی جمعیتی را به دنبال خود بکشانند و راه توسعه را در مسیر قدم های یک جامعه احیا سازند؛ چرا که با رصد راهکارها و اهداف مورد نظر بصورت کارشناسی شده عمل می کنند و توانایی مرتفع ساختن مسائل غیرقابل انکار کشورمان که اقتصاد و صنعت است را دارند.

دبیرِ خانه نخبگان شهرستان کوثر با بیان اینکه، نقش نخبگان در ارائه راهکارها و در همه حال می بایست مورد توجه قرار گیرد، افزود: فناوری بر اثر خلاقیت و تلاش نخبگان کشور به وجود می آید و ترقی می کند و باعث ایجاد اشتغال، رفاه و سود آوری، رشد و جلوگیری از خروج ارز و حتی ورود ارز به کشور می شود و اگر دولت بیش از پیش بر روی نخبگان سرمایه گذاری کند مسلماً دغدغه های اقتصادی و صنعتی که هم اکنون مردم را در تنگنا قرار داده است؛ مرتفع خواهند شد.

کارشناس ارشد پژوهش و فناوری اضافه کرد: با اهمیت دانستن نقش نخبگان، می توان از امنیت بالای اقتصادی برخوردار شد و این مهم زمانی محقق خواهد شد که مسئولین و نخبگان با هدف توسعه اقتصادی و صنعتی همپیمان و متحد باشند.

جعفری تصریح کرد: نخبگان بیشترین و مناسب ترین بستر برای رشد و ارتقای نوآوری و فناوری را می توانند در سطح جامعه به وجود آورند که در این حیث مسئولین ضمن بها دادن به این قشر فرهیخته می بایست شناسایی تخصصی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه را اولویت کاری خود قرار دهند.

مسئول بسیج فرهنگیان شهرستان کوثر در ادامه با بیان اینکه نخبگان دارای طرح ها و پژوهش های مختلف تخصصی برای توسعه کشور هستند، خاطرنشان کرد: طرح ها و ایده های آنها می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأثیر گذار و حائز اهمیت باشد.

وی افزود: شهرستان کوثر و بتبع استان اردبیل دارای پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی در زمینه های کشاورزی، صنعت گردشگری و منابع طبیعی و ثروت های بومی هستند که در این راستا حمایت از ظرفیت های جوان و سرآمد بسیار مهم است و نخبگان و دیگر اقشار جوان جامعه می توانند با حمایت مسئولین در این خصوص موفق تر عمل کنند.

جعفری خاطر نشان کرد: ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نخبگان در حل مسائل کشوری، استانی و شهرستانی و برقراری ارتباط نظام مند و علمی این افراد با نهادها و مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی از جمله اهدافی است که می تواند با محوریت نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی محقق شود.

دبیر خانه نخبگان شهرستان کوثر در پایان تأکید کرد: ضرورت تعامل و همکاری همه نهادها و دستگاه ها برای فراهم شدن بستر مناسب اثرگذاری نخبگان در منطقه موجب عملیاتی شدن ایده ها و طرح های آنها در راستای پیشرفت و توسعه بومی، و تحقق اقتصاد مقاومتی می شود و این بیش از هر چیزی نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه ها و نهاد ها است و اگر این امر عملیاتی نشود منطقه از ایده های اقتصادی بی بهره بوده و معضل بیکاری و اعتیاد و مهاجرت بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar