سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵- ۴۵: ۱۴
کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با «بسیج»
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده بانک مرکزی گفت: تولید نفت کشور امروز به حداکثر رسیده و از طرفی هم تولیدات محصولات کشاورزی در نیمه دوم سال قابل ذکر نیست، بنابراین رشد اقتصادی مقطعی بوده و دوام نخواهد داشت.

کامران ندری مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به اعلام رشد 7.4درصدی اقتصاد کشور در شش ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: باتوجه به اتفاقاتی همچون افزایش تولید نفت، رشد تولید محصولات کشاورزی و سیاست های خروج از رکود بانک مرکزی که در سال جاری رخ داد، اقتصاد کشور از انقباض خارج و به سمت منبسط شدن حرکت کرد.

این اقتصاددان با بیان اینکه با ابزارهای فوق می توان به عدد رشد 7.4 درصدی رسید و آن را توجیه کرد، افزود: پیش از این رکودی سنگینی بر اقتصاد کشور حاکم بود و امروز مقداری از آن کاسته شده و می توان رقم رشد را اعلام کرد.

وی تصریح کرد: ما در شش ماه دوم سال نمی توانیم منتظر افزایش رقم رشد اقتصادی باشیم چراکه تولید نفت کشور امروز به حداکثر رسیده و از طرفی هم تولیدات محصولات کشاورزی در نیمه دوم سال قابل ذکر نیست، بنابراین از آنجا که رقم رشد نیمه نخست سال متکی به این مؤلفه ها بوده است، این اتفاق در شش ماه دوم نخواهد افتاد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar