سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۷۹۸۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵- ۲۲: ۱۹
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی عنوان کرد:
دکتر جهانسوز گفت: دو پژوهشکده امنیت غذایی و کشاورزی و نیز امنیت حیاتی و منابع طبیعی، بازوهای پژوهشی سازمان هستند که کتب تهیه شده در سازمان در اصل زیر نظر این پژوهشگاه ها هدایت می شوند.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، هفته جاری که در تقویم رسمی کشور به نام هفته پژوهش شناخته می شود، بهانه ای شد تا گفتگویی با دکتر جهانسوز رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی داشته باشیم تا از آخرین تحولات پژوهشی این مجموعه آشنا شویم.

رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به آغاز هفته پژوهش گفت: اهل پژوهش کسی است که فعالیتهای منجر به پیشرفت جامعه را پشت سر خود می آورد. پژوهشهای درست به صورتی هستند که فناوری های لازم را به دنبال خود می آورند. در عین حال تکنولوژی هم اگر به صورت صحیح در خدمت اهل پژوهش باشد موجب پیشرفت می شود.

دکتر جهانسوز اضافه کرد: کارهایی که بدون پژوهش های لازم انجام شوند در اکثر موارد موفق نمی شوند و در مواردی نیز که موفقت نسبی حاصل می شود، تصادفی و اتفاقی است. در همین راستا در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی نیز دو پژوهشکده امنیت غذایی و کشاورزی و نیز امنیت حیاتی و منابع طبیعی فعالیت چشمگیری دارند که فعالیتهای پژوهشی این دو مرکز در قالب کتب تولیدی سازمان نمود پیدا می کند.

وی افزود: سازمان با همکاری دانشگاه تهران و یا سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی فعالیتهای مشترکی انجام داده که عمده آنها به صورت کتاب منتشر می شود. در همین ارتباط برای مثال کتاب گندم که توسط سازمان منتشر شد حاصل تلاش شش موسسه تحقیقاتی بوده است.

وی در پایان در ارتباط با مساله خرید تضمینی گندم و نارضایتی کشاورزان از قیمت تعیین شده توسط دولت گفت: گندم از محصولات استراتژیک کشور محسوب می شود و نباید اجازه داد کشاورزان دلزده شوند. بهتر است دولت به قیمت پیشنهادی از سوی وزارت جهاد کشاورزی توجه کند تا کشاورزان متضرر نشوند، چرا که اگر گندمکاران از کشت گندم دلسرد شوند، در سالهای آتی با کاهش تولید روبرو شده و مجبور به واردات این محصول مهم می شویم

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar