سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۰۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵- ۳۸: ۰۸
رئیس حوزه هنری در بیان چالش‌های شعر انقلاب اسلامی گفت: یکی از چالش‌های پیش‌روی شعر انقلاب اسلامی کم توجهی و در سطح ماندن آن است.

محسن مومنی شریف در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب اسلامی  با بیان اینکه یکی از چالش‌های پیش‌روی شعر انقلاب اسلامی کم توجهی و در سطح ماندن آن است، اظهار داشت: شاعران باید تلاش کنند که به عمق شعر انقلاب  که رسیدن به جهان‌بینی انقلاب اسلامی است، دست یابند. 

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه رسالت شعر انقلاب ابلاغ پیام انقلاب اسلامی به جهان است، گفت: شعر انقلاب اسلامی باید با توجه به نیاز جامعه امروز و جهان تلاش کند تا جهان‌بینی انقلاب اسلامی را به جهان صادر کند. 

وی پژوهش را یکی از ابزاری دانست که می‌تواند به غنای شعر انقلاب اسلامی کمک کند، افزود: پژوهشگاه حوزه هنری در این زمینه فعالیت چشمگیری دارد و در بخش ابعاد نظری مکتب ادب و هنر انقلاب اسلامی کتاب‌ها و پژوهش‌های زیادی انجام داده است.

مومنی شریف با اشاره به اینکه یکی از بخش‌های جشنواره پرداختن به پژوهش است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره هم به بخش پژوهش توجه شده بود و امید است که با این اقدامات این کم‌کاری‌ها جبران شود. 

وی برای پرهیز از جشنواره‌زدگی شعر انقلاب گفت: مسئولان حوزه هنری همه از بین شاعران و هنرمندان برجسته انتخاب شدند و به آسیب‌های جشنواره‌ها آشنایی و اشراف دارند و امید است که این انتخاب، شعر انقلاب را از جشنواره‌زدگی حفظ کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar